chrome firefox opera safari iexplorer

Українцям продають постільну білизну зі смертельно небезпечними барвниками

07 листопада 2013 о 15:10

Постільна білизна очолює рейтинг найнебезпечніших хатніх речей. Людина майже половину життя проводить в ліжку. Якщо білизна токсична – людина може отримати тяжкі хвороби та навіть, банально, прокинутися пофарбованою, йдеться в сюжеті Території обману. 

«Ви можете лягти і зранку прокинутися з синім або червоним обличчям. Дешеві фарбники вони токсичні. Вбираються через шкіру та кров», — розповідає експерт. 

Тим часом на базарах українцям за шалені гроші продають дуже токсичну постіль. Там можна знайти невідомий молдавський матеріал з назвою «Бумбак». На ринку він продається за 100-200 гривень, хоча його справжня ціна – 75. І це з натяжкою.

Сертифікатів якості на таку продукцію не існує в природі. Хоча продавці кажуть, що вони є. «Немає в мене ніяких сертифікатів. Самі дивіться, треба чи ні. Я зайнятий», — так лаконічно пояснює власник точки.

Така постіль не тільки шкодить шкірі. Токсини з неї легко передаються в організм. Крім того, вона легко займиста, а дим з нею дуже отруєний. 

Щоб вибрати правильну постіль, потрібно слідувати простим правилам: 

Перед купівлею перевірте – чи відповідає комплект заявленим розмірам на упаковці. Чи вказана адреса виробника і який склад тканини.

Якщо є можливість — підпаліть клаптик – натуральна тканина згорає, як папір. Синтетична – плавиться. 

Візьміть шматок паперу і потріть тканину – якщо слідів не лишилося – білизна безпечна. 

І пам'ятайте: будь-який комплект білизни, який ви купили – спочатку треба випрати. І лише потім на нього лягати.

Нагадаємо, що експерти радять українцям берегти здоров'я і чистити ванну від іржі содою. Фахівці переконують, що народні засоби нічим не гірші від хімії, та ще й безпечніші.

Джерело: ТСН
Розділи: Здоровий спосіб життя

11 січня

Інші дати
Народився Рейнгольд Глієр
(1875, м. Київ – 1956) - композитор, диригент, педагог, доктор мистецтвознавства. Автор балету «Тарас Бульба», симфонічної картини-балету «Запорожці» та ряду інших творів за поемами Т.Шевченка.
«Я верю в то, что мы, то есть наш народ, будет жить страшно долго. Не сто, не двести, не тысячу лет, а гораздо дольше. Я верю, что он станет лучше, ближе к идеалу и в конце концов станет совершенным. Так же и с музыкой» (Рейнтгольд Глієр)
Розгорнути
Народилася Тетяна Садовська-Тимківська
(1888, м. Чернігів - 1991) - українська актриса. Ролі: Маруся, Проня ("Маруся Богуславка", "За двома зайцями" М. Старицького) та ін.
Розгорнути
Народився Василь Нагірний
(1848, с. Гірне Львівської обл. - 1921) - український архітектор та громадський діяч. У 1882-1918 рр.кожна четверта церква у Галичині була побудована за його проектом (понад 200). Засновник товариства "Славія", "Народна торгівля", "Сокіл", "Зоря", "Народна гостиниця".
Розгорнути