chrome firefox opera safari iexplorer

Причиною розгону на Майдані стала новорічна ялинка — висновки

20 грудня 2013 о 11:35

Як було з'ясовано слідством, причиною появи правоохоронних органів на Майдані Незалежності в Києві стала протидія деяких мітингувальників встановленню новорічної ялинки на центральній площі столиці.

Про це сьогодні заявив на засіданні парламенту генеральний прокурор України Віктор Пшонка, даючи звіт про події в ніч на 30 листопада та 1 грудня 2013 року.

Він наголосив, що підготовка площі до новорічних свят почалася задовго до масових акцій, а проведені мітинги заважали підготовці Майдану. Пшонка повідомив, що керівництво департаменту культури КМДА двічі зверталося до столичної міліції про необхідність забезпечення правопорядку.

Нагадаємо, що 30 листопада Беркут побив на Майдані Незалежності студентів, які проводили акцію на підтримку євроінтеграції Україн . За офіційною версією, підставою для розгону стали роботи комунальних служб для встановлення новорічної ялинки.

Вдень 30-го листопада під охороною трьох сотень правоохоронців ялинку почали монтувати.

1 грудня в Україні відбулася наймасовіша в історії країни акція громадянського протесту, так зване перше народне віче. Мітингувальники, які прийшли в центр Києва, за лічені хвилини очистили Майдан Незалежності від встановлених міліцією огорож.

За ніч з 1 на 2 грудня в Києві протестувальники звели навколо Майдану барикади. Для цього активісти, зокрема, використовували частину конструкцій розібраної новорічної ялинки та залізні щити.

Розділи: Суспільство

8 листопада

Інші дати
Народився Дмитро Байда-Суховій
(1882, с. Нагірне, Полтавська область – 1974) – український актор, режисер, бандурист, збирач і пропагандист українських народних пісень, один із засновників українського кіно. На початку 1910-х років одним з перших в Україні почав фільмувати театральні постановки, створивши популярні на той час фільми "Кума Хвеська" (1910), "Жидівка-вихрестка" (1911), "Змія підколодна" (1911), "Сватання на вечорницях" (1911), "Три кохання в мішках" (1911), "Навкруги зрада" (1912), "Шельменко-денщик", "Запорізький скарб" (1912), "Спіть, орли бойові" (1914). Німі картини озвучувалися прямо під час показу глядачам – музикою, шумами й акторами, які за екраном дублювали самі себе. Крім того, Дмитро Байда-Суховій акомпанував своїм стрічкам грою на бандурі.
Розгорнути
Народився Африкан Криштофович
(1885, с. Криштоповка, Харківська область – 1953) – вчений геолог, палеоботанік, засновник радянської палеоботанічної школи.
Розгорнути
Народився Олесь Досвітній
(Олександр Скрипаль-Міщенко) (1891, м. Вовчанськ, Харківська область - 1934) - українського письменника. Один з організаторів Ялтинської і Одеської кінофабрик. Автор оповідань та повістей: «Алай», «Гюлле», «Нотатки мандрівника», «На плавнях», «Піймав», «Постаті», «Сірко», «На той бік», «Новели»; романів «Американці», «Хто», «Нас було троє», «Кварцит».
Розгорнути