chrome firefox opera safari iexplorer

Українські фрілансери потрапили до трійки країн з найвищими заробітками

27 грудня 2013 о 14:54

Українці, які працюють фрілансерами в іноземних компаніях, досягли міжнародного визнання. Їхня загальна сума гонорарів вже на третьому місці в світі.

Попит на вітчизняних фахівців, які пропонують свої послуги на експорт, підтверджують дані дослідження однієї з найбільших фріланс-бірж Elance, пише журнал «Кореспондент».

За першу половину 2013 року Україна вийшла на третє місце серед країн з найбільш високооплачуваними фрілансерами — випереджають тільки США та Індія.

Рівень гонорарів фрілансерів за рік виріс на 50%. Відзначається, що за минулі шість років українські працівники отримали $52 млн, в Росії цей показник — $20 млн.

Більше половини вітчизняних фрілансерів — T-фахівці, але останнім часом їх наздоганяють дизайнери, перекладачі, копірайтери і маркетологи.

Інтерес іноземних компаній до креативних українців пояснюється здатністю справлятися з досить складними проектами, на відміну від конкурентів з Індії та Китаю. Українців стимулюють гідна оплата праці і вільний графік, а також дефіцит вакансій у рідній країні.

Віце-президент Elance К'єтіл Олсен розповідає, що український фрілансер дисциплінований і виконує завдання чітко за графіком.

«Якщо так далі піде, то працівникам з України до снаги очолити рейтинг найбільш високооплачуваних фрілансерів», — прогнозує Олсен.

В середньому винагорода дизайнера стартує від $500 за проект. Причому ці гроші можна отримати за тиждень, а можна затягнути проект на місяць-два. І це мінус фріланса — вільний графік вимагає від людини самоорганізації і самоконтролю.

За даними Elance, в 2013 році середня погодинна оплата праці вільного програміста зросла до $22. В місяць він може заробляти близько $3,5 тис.

Кількість українців на ресурсі elance.com збільшилося з 13 тис. осіб у 2012 році до 23 тис. в 2013-му, з яких 13 тис. — програмісти, а 9 тис. — копірайтери, перекладачі та дизайнери.

Левову частку замовлень, кількість яких зросла за рік наполовину, українці отримують з США, Австралії та Великобританії.

Джерело: Відомості
Розділи: Суспільство

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути