chrome firefox opera safari iexplorer

Українські фрілансери потрапили до трійки країн з найвищими заробітками

27 грудня 2013 о 14:54

Українці, які працюють фрілансерами в іноземних компаніях, досягли міжнародного визнання. Їхня загальна сума гонорарів вже на третьому місці в світі.

Попит на вітчизняних фахівців, які пропонують свої послуги на експорт, підтверджують дані дослідження однієї з найбільших фріланс-бірж Elance, пише журнал «Кореспондент».

За першу половину 2013 року Україна вийшла на третє місце серед країн з найбільш високооплачуваними фрілансерами — випереджають тільки США та Індія.

Рівень гонорарів фрілансерів за рік виріс на 50%. Відзначається, що за минулі шість років українські працівники отримали $52 млн, в Росії цей показник — $20 млн.

Більше половини вітчизняних фрілансерів — T-фахівці, але останнім часом їх наздоганяють дизайнери, перекладачі, копірайтери і маркетологи.

Інтерес іноземних компаній до креативних українців пояснюється здатністю справлятися з досить складними проектами, на відміну від конкурентів з Індії та Китаю. Українців стимулюють гідна оплата праці і вільний графік, а також дефіцит вакансій у рідній країні.

Віце-президент Elance К'єтіл Олсен розповідає, що український фрілансер дисциплінований і виконує завдання чітко за графіком.

«Якщо так далі піде, то працівникам з України до снаги очолити рейтинг найбільш високооплачуваних фрілансерів», — прогнозує Олсен.

В середньому винагорода дизайнера стартує від $500 за проект. Причому ці гроші можна отримати за тиждень, а можна затягнути проект на місяць-два. І це мінус фріланса — вільний графік вимагає від людини самоорганізації і самоконтролю.

За даними Elance, в 2013 році середня погодинна оплата праці вільного програміста зросла до $22. В місяць він може заробляти близько $3,5 тис.

Кількість українців на ресурсі elance.com збільшилося з 13 тис. осіб у 2012 році до 23 тис. в 2013-му, з яких 13 тис. — програмісти, а 9 тис. — копірайтери, перекладачі та дизайнери.

Левову частку замовлень, кількість яких зросла за рік наполовину, українці отримують з США, Австралії та Великобританії.

Джерело: Відомості
Розділи: Суспільство

26 грудня

Інші дати
Народився Євген Плужник
(1898, с.Кантемирівка, нині - Росія – 1936) – український письменник, поет, драматург, перекладач. Автор поетичних збірок «Дні», «Рання осінь», «Рівновага», роману «Недуга», п»єс «Просефор Сухораб», «У дворі на передмісті»
«Але ж пливуть, минають літа... Час і горами двига. ...І сум не такий, і радість не та... І тільки незмінна книга!» (Євген Плужник)
Розгорнути
Народився Володимир Владко
(1900, м. Санкт-Петербург - 1974) - український письменник-фантаст, автор повістей "Чудесний генератор", "Позичений час", "Фіолетова загибель", збірки "12 оповідань", "Сивий капітан", "Залізний бунт" та ін.
Розгорнути