chrome firefox opera safari iexplorer

Українські журналісти закликали Захід ввести санкції проти олігархів, що підтримують Януковича

19 грудня 2013 о 17:16

Чотири українські журналісти опублікували статтю на сайті ділового інформаційного агентства Bloomberg, в якій назвали головних фінансових партнерів Президента України Віктора Януковича і закликали Захід ввести проти них санкції. Про це повідомляє інтернет-видання «ЛІГАБізнесІнформ».
 
Авторами публікації на сайті агентства Bloomberg виступили екс-головний редактор журналу «Кореспондент» Віталій Сич, головний редактор УНІАН Михайло Ганницький, заступник головного редактора «Української правди» Сергій Лещенко і співзасновник Громадського ТБ Мустафа Найєм.
 
«Перед тим, як президент України Віктор Янукович підписав угоди з Росією, щоб виручити економіку нашої країни, європейські чиновники і аналітики захоплювалися тим, як деякі бізнесмени, що фінансували шлях президента до влади, дистанціювалися від нього. Але українці на цей рахунок не обманювалися. Так звані олігархи як раніше підтримують Януковича. І тепер вони будуть основними бенефіціарами $15 мільярдного кредиту та більш низьких цін на природний газ. Ми все ще не знаємо, які зобов'язання Янукович дав Путіну в обмін на щедрість», — йдеться в статті.
 
«Два основних прихильника Януковича є найбагатшими бізнесменами країни: Рінат Ахметов, металургійний магнат і власник футбольного клубу «Шахтар», а також енергетичний трейдер Дмитро Фірташ. Міжнародні банки та інші установи повинні дати зрозуміти Ахметову і Фірташу, що з ними припинять співпрацю, якщо вони продовжуватимуть підтримувати режим Януковича. Корпоративна соціальна відповідальність не повинна існувати тільки для глянцевих буклетів, поширюваних на інвестиційних конференціях в п'ятизіркових готелях. Вона повинна бути застосована в реальному світі. Європейські уряди можуть також допомогти. Цільові персональні санкції, в тому числі візові, повинні застосовуватися до членів уряду Януковича, особливо до осіб, причетних до силових дій, через які в підсумку піднялася хвиля протестів у Києві. Першим у списку може бути Андрій Клюєв, близький соратник Януковича і керівник Ради національної безпеки і оборони», — зазначають автори публікації Bloomberg. 
 
Журналісти відзначили, що названі партнери Януковича контролюють більшу частину фракції Партії регіонів і цілком здатні вплинути на результативний діалог влади з опозицією і громадянським суспільством.
 
«Українські чиновники вищої ланки повинні пожинати наслідки їхньої політики, проводячи відпустку в Мінську та Алмати, а не в Мілані та на Сардинії, як вони вже звикли робити. Вони повинні особисто переконатися в результатах повномасштабної реінтеграції з Росією, Казахстаном і Білоруссю в Євразійський союз. Ми не очікуємо, що інший світ кинеться на допомогу протестувальникам українцям просто зараз. Але уряди, підприємства та неурядові організації, що мають інтереси в Україні, мають показати, що вони підтримують європейські цінності, заради яких сотні тисяч українців щодня борються з холодом і жорстокістю поліції», — підкреслюють журналісти Віталій Сич, Михайло Ганницький, Сергій Лещенко і Мустафа Найєм.
 
Як повідомляла «Телекритика», 13 грудня о 6.00 активісти «Демальянсу» на знак протесту проти втручання в діяльність ЗМІ пікетували будинок секретаря РНБО Андрія Клюєва в селі Рудики поблизу Конча-Заспи (Київська область), а о 8.30 — офіс РНБО в Києві.

Розділи: Суспільство

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути