chrome firefox opera safari iexplorer

На Різдво на Євромайдані пригощатимуть кутею, пампушками та солодкою випічкою

04 січня 2014 о 14:36

На святкуванні Різдва 6 січня на Майдані Незалежності очікується кілька сот тисяч людей, повідомив на брифінгу в суботу в Києві народний депутат фракції Батьківщина, комендант Будинку профспілок Степан Кубів.

«Очікуємо кілька сотень тисяч людей з усієї України і, природно, киян», — повідомив Степан Кубів.
За його словами, «Святий вечір проходитиме у великій родині на Майдані, де буде представлено 12 страв, основним з яких буде кутя».

Депутат зазначив, що кутя на Майдані буде двох сортів — за рецептом з Західної України і рецептом з Центральної України. У різдвяному меню також кілька сортів пампушок, пиріжки та тістечка. В 5-и пампушках кулінари заховають сюрпризи — монетки. Ті, кому вони дістануться, отримають сувеніри (паперову ялинку і каску, що стала символом Майдану після силового розгону).

За словами Кубіва, підготовлена і культурна програма — різні вертепи і колядки. 6 січня з привітанням виступлять представники всіх релігійних конфесій, 7 січня вранці відбудеться богослужіння.

Основні святкові богослужіння відбудуться о 22 годині і о 23 годині 6 січня.

Раніше повідомлялося, що на Майдані Незалежності у Києві продовжують мітингувати більше тисячі чоловік. Біля сцени люди дивляться концерт, який транслюється з екрану на сцені Майдану. Також на Майдані знаходиться багато туристів, які роблять фото на пам'ять.

2 листопада

Інші дати
2 листопада відзначають: 
  • Міжнародний день припинення безкарності за злочини проти журналістів
Розгорнути
Народився Антін Манастирський
(1878, с. Завалів, Тернопільська область – 1969) – український художник, графік. Автор творів «Портрет матері», «Портрет Т. Г. Шевченка», «Автопортрет», «Запорожець», «Паламар», «На водопої», «На могилі», «Ой під гаєм, гаєм», «Прощавайте, товариші», «Вчора і сьогодні».
«Все життя я мріяв, щоб думи мої, які я втілював у своїх картинах, були близькі і зрозумілі народові». (Антін Манастирський)
Розгорнути
Народився Остап Грицай
(1881, с. Княжпіль, Львівіська область – 1954) – український поет, літературознавець, перекладач. Автор соціально-психологічної поеми «Утеча Олекси Перхуна», циклів новел філософського та релігійного змісту, численних літературно-критичних статей про українських та західноєвропейських письменникі, здійснив німецький переклад «Слова о полку Ігоревім» та понад 30 поезій Т.Шевченка.
Розгорнути
Народився Олександр Білецький
(1884, м. Казань, Росія - 1961) - літературознавець, академік. Тривалий час очолював Інститут літератури ім. Т. Г. Шевченка АН УРСР.
Розгорнути