chrome firefox opera safari iexplorer

Обрано офіційну культурну столицю Європи 2014 року

04 лютого 2014 о 12:14

Шведське місто Умео, яке розташовано в провінції Вестерботтен, офіційно вступив в права культурної столиці Європи. Це почесне звання в 2014 році він носить разом зі столицею Латвії Ригою.

Найбільший центр півночі Скандинавії, «місто беріз» Умео часто називають «воротами в Лапландію». Тут проживають 118 тис. осіб. Один з його найвідоміших уродженців міста — автор відомої детективної трилогії «Міленіум» Стіг Ларссон.

Центр міста в ці дні перетворився на величезну сцену, тут пройшли концерти та виступи. Всі заходи культурної столиці згруповані по 8 порам року календаря саамів — корінної народності шведської півночі. Жителі Умео і туристи зможуть познайомитися з народними костюмами і промислами, традиціями і звичаями, які своїм корінням йдуть в далеке минуле.

Одним з головних подій став 12-годинний марафон ораторів, які, безперервно змінюючи один одного, висловлювалися з приводу наболілих тем, які хвилюють мешканців міста. Багатьом туристам була цікава екскурсія «По слідам Стіга Ларссона» — місцях, пов'язаних з юністю письменника, частина з яких описана в трилогії «Міленіум».

Програма 2014 року розрахована на поціновувачів культури, вона включає концерти класичної та сучасної музики, 30 фестивалів танцю і світла, виставки дизайну і театральні постановки.

У місті відкрився центр документальної фотографії і найбільший в Європі приватний музей гітар. Тут з'явиться новий культурний центр і музей історії жінок. У театральній афіші культурної столиці — балетна трупа з Монте-Карло «Трокадеро», «Євгеній Онєгін» Чайковського у постановці Норрландской опери і багато іншого.

Церемонія відкриття культурної року називалася «Гарячий сніг». Темою цього світлового шоу, що проходив на льоду річки Умео, стали стали пейзажі півночі Швеції.

Джерело: Gazeta.ua
Розділи: Туристичні новини

2 листопада

Інші дати
2 листопада відзначають: 
  • Міжнародний день припинення безкарності за злочини проти журналістів
Розгорнути
Народився Антін Манастирський
(1878, с. Завалів, Тернопільська область – 1969) – український художник, графік. Автор творів «Портрет матері», «Портрет Т. Г. Шевченка», «Автопортрет», «Запорожець», «Паламар», «На водопої», «На могилі», «Ой під гаєм, гаєм», «Прощавайте, товариші», «Вчора і сьогодні».
«Все життя я мріяв, щоб думи мої, які я втілював у своїх картинах, були близькі і зрозумілі народові». (Антін Манастирський)
Розгорнути
Народився Остап Грицай
(1881, с. Княжпіль, Львівіська область – 1954) – український поет, літературознавець, перекладач. Автор соціально-психологічної поеми «Утеча Олекси Перхуна», циклів новел філософського та релігійного змісту, численних літературно-критичних статей про українських та західноєвропейських письменникі, здійснив німецький переклад «Слова о полку Ігоревім» та понад 30 поезій Т.Шевченка.
Розгорнути
Народився Олександр Білецький
(1884, м. Казань, Росія - 1961) - літературознавець, академік. Тривалий час очолював Інститут літератури ім. Т. Г. Шевченка АН УРСР.
Розгорнути