chrome firefox opera safari iexplorer

Скаути провели день роздумів

25 лютого 2014 о 15:42

Організація Українських Скаутів відзначила День Роздумів. На жаль, цей День Роздумів, який відзначається на день народження засновника скаутингу Роберта Баден-Пауелла став зовсім не веселим у зв'язку з трагічними подіями в Україні, звісно всім відомими всі святкові заходи були скасовані. Однак сам День Роздумів залишився. Зокрема, скаути Округи Львів-ОУС провели збірку присвячену Дню Роздумів темою якої став героїзм і самопожертва.

Кожен зі скаутів а їх прийшло чимало- було 50 осіб. Обговорили про героїзм та самопожертву, особливо згадали людей які загинули стоячи на барикадах, які зараз далі відстоюють свободу. На цій збірці були присутні як президент Організації Українських Скаутів Олександр Мацієвський, так і Генеральний Комісар Організації Марія Монтегю, члени Національної Ради Організації. Зі скаутів були присутні скаути з 1-ї Дружини Львівської ім.Короля Данила (ОУС), 2-ї Дружини Львівської ім. Княгині Ольги (ОУС), 8-ї Скаутської Дружини Львівської ім. Насті Лісовської (ОУС)

На збірці була присутня львівська поетеса і художниця і наша скаутка Роксоляна Садова: Cьогодні українські скаути звернулись з проханням до всіх небайдужих виконати свій обов'язок перед Богом і Батьківщиною, наприклад, хоча би написати хоч невеликий допис про життя в Євросоюзі, або викласти думки з приводу Української Революції.

Ось мій невеличкий вклад — вірш «Небесна сотня».

Десятки мирних українців життя віддали в боротьбі.
Вони лише того бажали, щоб жити вільно на землі:
«Геть хабарі і геть тітушок, „смотрящіх“ геть, геть бандюків!»
За це убили...Їх ховають і «Пливе кача» — лине спів.
У Києві вони стояти хотіли мужньо до кінця...
Загинули і полетіли до Бога Вічного Отця.
Вся їхня зброя — то бруківка і палиця в них лиш була,
А в ворогів — стальна гвинтівка і куля вбивча, бойова!
Їх душі з Неба споглядають на нас з підхмарних берегів.
Хоч перемога, всі ридають — злякати ворог не зумів!
Небесна сотня відлітає нести сторожу в вишині.
Герої справді не вмирають, вони живуть в мені й тобі!

Також кожен зі скаутів поділився своїми роздумами на цей день. Подруга Олеся Задворняк прочитала молитву. А всі присутні вшанували хвилиною мовчання та запаленими свічками.

Олександр Мацієвський, президент Організації Українських Скаутів 

Розділи: Суспільство

27 січня

Інші дати
Олекса Тихий
(27 січня 1927, хутір Їжівка, Краматорівський район, Артемівська округа — 5 травня 1984, тюремна лікарня м. Пермі) український дисидент, правозахисник, педагог, мовознавець, член-засновник Української гельсінської групи. Виступав на захист української мови. Помер в ув'язненні.
Розгорнути
Народився Павло Чубинський
(1839, м.Бориспіль Київська область – 1884) – український етнограф, фольклорист, поет, громадський діяч, автор слів Гімну України.
Душу й тіло ми положим За свою свободу, І покажем, що ми, браття, Козацького роду! Гей-гей, браття милі, Нумо братися за діло! Гей-гей пора вставати, Пора волю добувати!
Розгорнути
Народився Архип Куїнджі
(1842, м.Маріуполь - 1910) – український та російський живописець-пейзажист грецького походження, педагог. Автор картин «Українська ніч», «Дніпро вранці», «Ніч на Дніпрі».
Розгорнути
Народився Павло Тичина
(1891, с. Піски Чернігівська область – 1967) – український поет, перекладач, публіцист, громадський діяч.
«Не Зевс, не Пан, не Голуб-Дух, - Лиш Соняшні Клярнети. У танці я, ритмічний рух, В безсмертнім всі планети. Я був – не я. Лиш мрія, сон. Навколо дзвонні звуки, І пітьми творчої хітон, І благовісні руки». (Павло Тичина)
Розгорнути
Народився Іван Гончар
(27.01.1911 – 18.06.1993) – видатний громадський та культурний діяч, скульптор, живописець, графік, народознавець, колекціонер. Заслужений діяч мистецтв УРСР (1960), Лауреат Державної премії ім. Т. Шевченка (1989), Народний художник України (1991). Один з ініціаторів створення Українського товариства охорони пам’яток історії та культури, а також Музею народної архітектури та побуту України; засновник відомого в Україні й за кордоном громадського музею, який від 1960-х років став осередком українського національного відродження.
«Багато погроз і попереджень довелося почути мені від невігласів, які зневажали мою творчість, які забували про те, що без коренів немає дерева, а без дерева плодів …Я давно поставив собі за мету жити і творити для народу. Якщо вкласти всю душу в свою працю, то потім тобі це якось повернеться». (Іван Гончар)
Розгорнути

Новини Дивитися всі