chrome firefox opera safari iexplorer

Українські церкви закликають об’єднатися

24 лютого 2014 о 12:08

Синод Української православної церкви Київського патріархату (УПЦ КП) запропонував духовенству УПЦ Московського патріархату невідкладно розпочати діалог про об’єднання.

Таке рішення прийняв синод УПЦ КП, повідомляє «Комерсант-Україна».

З цим же закликом синод звернувся до деяких єпархій Української автокефальної православної церкви (УАПЦ).

Синод закликав до «невідкладного подолання розділення православної церкви в Україні».

«Очевидна необхідність утворення єдиної помісної Української православної церкви, яка гратиме об’єднуючу роль у суспільстві. Суперечності між нашими церквами поглиблюють громадський поділ. За Божою допомогою цьому слід покласти край!» – йдеться у заяві.

Синод УПЦ КП тут же направив звернення до духовенства УПЦ МП.

«Нам слід відкинути всі колишні образи. Ми повинні негайно почати діалог про об’єднання в єдину помісну православну церкву. Переконані, що Вселенський патріарх і більшість інших помісних православних церков визнають автокефалію єдиної УПЦ», – заявили в УПЦ КП.

Зі схожим закликом УПЦ КП звернулася до деяких єпископів УАПЦ, але безпосередньо до предстоятеля УАПЦ митрополита Мефодія (Кудрякова) синод не звернувся, заявивши, що особиста позиція митрополита завжди заважала об’єднанню церков.

В УПЦ КП вважають, що зараз, через різке ослаблення впливу Росії, об’єднання церков може відбутися.

«Існуючий поділ має зовнішньополітичну причину – дії Кремля. Але враховуючи, що зараз вплив Росії на Україну різко ослаб, об’єднання може відбутися», – заявив секретар Синоду УПЦ КП архієпископ Євстратій (Зоря).

У свою чергу в УПЦ МП сприйняли ініціативу УПЦ КП досить стримано.

«Це не перше звернення УПЦ КП до нас. Як і ми безліч разів пропонували УПЦ КП повернутися в лоно церкви, з якого вони вийшли. Найближчим часом ми оголосимо нашу позицію щодо цього питання», – сказав представник УПЦ МП протоієрей Георгій Коваленко, повідомляє «Українська правда».

Джерело: zik.ua
Розділи: Суспільство

19 листопада

Інші дати
День працівників гідрометеорологічної служби
Державна гідрометеорологічна служба, яка функціонує у складі Міністерства охорони навколишнього природного середовища України, відіграє ключову роль в отриманні даних про поточні та очікувані гідрометеорологічні умови, сучасний клімат, його можливі коливання та зміни в майбутньому, прогнозування та попередження стихійних гідрометеорологічних явищ.
Розгорнути
День скловиробника
Професійне свято працівників скляної промисловості не випадково збігається з днем народження видатного російського вченого М. В. Ломоносова. Михайло Ломоносов був творцем хімічного виробництва глазурі, скла, порцеляни. Розробив технологію і рецептуру кольорового скла, які він використовував для створення мозаїчних картин. Винайшов порцелянову масу.
Розгорнути
День пам’яті Петра Дорошенка
(1627, м. Чигирин, Черкаська область – 1698) – визначний український державний, політичний та військовий діяч, гетьман України (1665 – 1676). Провів ряд важливих реформ, створив постійне 20-тисячне військо, встановив на українському кордоні нову митну лінію і почав карбувати власну монету. Стратегічною метою всієї внутрішньої і зовнішньої політики - було об'єднання під своєю владою Лівобережної і Правобережної України.
Розгорнути
Народлася Катря Гриневичева
(Катерина Василівна Гриневич; 1875, м.Винники, Львівська область - 1947) – українська письменниця, громадська діячка. Автор збірки новел «Непоборні», повістей «Шоломи в сонці» та «Шестикрилець». Померла 25 грудня 1947 р. в Німеччині, у Берхтесґадені, Баварія, похована там же.
Розгорнути