chrome firefox opera safari iexplorer

Українці Заходу сьогодні говоритимуть російською, а Сходу — українською

26 лютого 2014 о 10:29

У знак протесту рішення політиків відмінити так званий Закон про регіональні мови, українці Сходу та Заходу вирішили влаштувати акцію протесту — сьогодні протягом цілого дня на Сході країни говоритимуть українською, а на Заході — російською. Про це повідомляють активісти.

«Сьогодні Донеччина на знак солідарності з містом Лева розмовлятиме українською», — пише журналістка Дар'я Куренная в соціальній мережі.

Раніше нагадаємо про акцію повідомила Мар'яна Савка, письменниця, засновниця Видавництва Старого Лева. Вона також зазначила, що вперше за 11 років існування видавництво підготує книжку російською.

«Мені особисто стало боляче за всіх тих російськомовних людей, котрі виходили на майдани країни і виявляли свою велику мужність і патріотизм, і які через непроговореність із суспільством цього поспішного рішення відчули себе зрадженими. Ми, звичайні люди, не політики, не чиновники, маємо право говорити про те, що нам болить, і шукати точок дотику, які би зцілювали нас. Так от, я дуже хочу, щоб політики давали шанс своєму народу проговорювати ті теми, які нам важливо проговорити, а потім уже приймають зважені рішення», — зазначила вона.

У знак протесту ведучий програми «Свобода слова» на ICTV провів передачу російською. «Я делаю это потому, что понимаю, хотя и не разделяю, многие опасения, которые существуют в нашей стране».

Джерело: День
Розділи: Суспільство

27 січня

Інші дати
Олекса Тихий
(27 січня 1927, хутір Їжівка, Краматорівський район, Артемівська округа — 5 травня 1984, тюремна лікарня м. Пермі) український дисидент, правозахисник, педагог, мовознавець, член-засновник Української гельсінської групи. Виступав на захист української мови. Помер в ув'язненні.
Розгорнути
Народився Павло Чубинський
(1839, м.Бориспіль Київська область – 1884) – український етнограф, фольклорист, поет, громадський діяч, автор слів Гімну України.
Душу й тіло ми положим За свою свободу, І покажем, що ми, браття, Козацького роду! Гей-гей, браття милі, Нумо братися за діло! Гей-гей пора вставати, Пора волю добувати!
Розгорнути
Народився Архип Куїнджі
(1842, м.Маріуполь - 1910) – український та російський живописець-пейзажист грецького походження, педагог. Автор картин «Українська ніч», «Дніпро вранці», «Ніч на Дніпрі».
Розгорнути
Народився Павло Тичина
(1891, с. Піски Чернігівська область – 1967) – український поет, перекладач, публіцист, громадський діяч.
«Не Зевс, не Пан, не Голуб-Дух, - Лиш Соняшні Клярнети. У танці я, ритмічний рух, В безсмертнім всі планети. Я був – не я. Лиш мрія, сон. Навколо дзвонні звуки, І пітьми творчої хітон, І благовісні руки». (Павло Тичина)
Розгорнути
Народився Іван Гончар
(27.01.1911 – 18.06.1993) – видатний громадський та культурний діяч, скульптор, живописець, графік, народознавець, колекціонер. Заслужений діяч мистецтв УРСР (1960), Лауреат Державної премії ім. Т. Шевченка (1989), Народний художник України (1991). Один з ініціаторів створення Українського товариства охорони пам’яток історії та культури, а також Музею народної архітектури та побуту України; засновник відомого в Україні й за кордоном громадського музею, який від 1960-х років став осередком українського національного відродження.
«Багато погроз і попереджень довелося почути мені від невігласів, які зневажали мою творчість, які забували про те, що без коренів немає дерева, а без дерева плодів …Я давно поставив собі за мету жити і творити для народу. Якщо вкласти всю душу в свою працю, то потім тобі це якось повернеться». (Іван Гончар)
Розгорнути

Новини Дивитися всі