chrome firefox opera safari iexplorer

Чиновники повинні вільно володіти українською та російською мовами?

10 листопада 2011 о 15:18

Держчиновники обов'язково мають володіти російською мовою. Про це в інтерв'ю журналу «Обрати внимание» заявив міністр освіти і науки, молоді та спорту Дмитро Табачник.

Як вважає міністр, «прийняття закону в новій редакції про мову, де на чільне місце будуть поставлені просто права людини, не більше і не менше здатне об'єднати всю країну».

«Хочеш бути чиновником, перебувати на держслужбі, будь ласка, ти повинен абсолютно вільно володіти двома мовами — українською та російською», — підкреслив він.

«Хочеш займатися приватним бізнесом, хочеш просто займатися художньою творчістю? Тебе ніхто не може змусити насильно вивчати одну з мов», — впевнений чиновник.

«Абсурдно доводити аксіому, що людина, яка володіє двома мовами, конкурентоздатніша, ніж та, що володіє однією. А людина, яка знає три або чотири мови, безумовно, конкурентоздатніша, ніж людина з двома мовами», — заявив Табачник.

За словами міністра, «безглуздо і аморально відмовлятися від того, що в нашій країні склалося історично».

«А всі школи України, як державні установи, мають всім дати обов'язковий державний стандарт української мови та української літератури. І по завершенні школи прийняти державну атестацію у вигляді іспиту або тестування з цього предмету. Все, питання, мені здається, на цьому вичерпане», — підсумував Табачник.

27 квітня

Інші дати
Народився Олександр Беретті
(1816, м.Петербург, Росія – 1895) – український та російський архітектор, син Вікентія Беретті. Участник проектування Володимирського собору в Києві. За проектами Олександра Беретті збудовано 23 будівлі в ряді міст України. За проектами його батька Вікентія Беретті (14.06.1781 – 1842) в Києві збудовані будівлі Київського університету, обсерваторії і інституту благородних дівиць (нині Жовтневий палац).
Зелена піна лісу молодого Дрімотно плеще, як на морі шум. Блакитні тіні впали на дорогу, Заворожили мудрі бджоли ум. Стоять дуби замислено і строго. Тут — перейшовши молодий самум — Собі поставлю келію убогу, Щільник пахучий для останніх дум. (Максим Рильський)
Розгорнути