chrome firefox opera safari iexplorer

Застуда без ускладнень цьогоріч «коштує» 300-400 грн

04 лютого 2014 о 11:27

Саме таку приблизну вартість лікування застуди вирахували в офіційному виданні Верховної Ради України «Голос України».

Видання наголошує, що деякі противірусні засоби для лікування грипу не містять діючої речовини. Про це кілька місяців тому заявив віце-президент Всеукраїнської ради захисту прав та безпеки пацієнтів Євген Найштетік. Експерт наполягав на тому, що реєстрація цих ліків МОЗ України — масовий обман. Проте саме їх найактивніше рекламують у ЗМІ.

Але не лише це непокоїть користувачів. Дивує й розподіл цін на препарати, особливо, коли країною крокують грип та ГРВІ (про що постійно нагадує міністерська статистика жертв сезонної недуги). Кореспондент «Голосу України» вирішила порахувати, наскільки дорого нині боротися з застудою. Щоб це з’ясувати, вирушила в рейд столичними аптеками.

Завітавши в декілька з них, розумієш — тут підтримують самолікування. Бо весь вільний простір, починаючи з дверей та вікон і закінчуючи склом, що відділяє відвідувачів від провізора, рясніє рекламою лікувальних засобів.

У першій аптеці, десь під стелею, ледве помітила ще одне, дуже корисне повідомлення: «Обережно, слизька підлога!» І справді, мало не проїхалася по брудній та вологій від розталого снігу поверхні... Дівчина за прилавком люб’язно запитала: «Я можу допомогти». Проти грипу чи застуди порадила використовувати знайомі за телерекламою терафлю, аміксин, амізон, колдрекс, фервекс, анаферон...

Питаю у провізора, що з вітчизняних пігулок вона може порадити, бажано недорогих та ефективних. В очах — подив.

— Люди зазвичай самі кажуть, що їм дати, — відповідає. — Ви вже визначилися?

Що ж, зупинимося на найзапитуваніших нині препаратах — анафероні, аміксині та терафлю. За нашими спостереженнями, саме їх найчастіше купують в аптеках. Проте ціни на ліки не завжди однакові.

Провізори, даючи поради, часто керуються передусім фінансовою вигодою, тому щоб не залишити без уваги альтернативні варіанти, звернулася по допомогу до безплатної телефонної підтримки «Доктора по телефону 3303». Спочатку сумлінно відповіла на кілька обов’язкових запитань щодо симптомів застуди, температури, віку... Скаржилася на головний біль, слабкість, біль у горлі, нежить. Натомість отримала — постільний режим, велику кількість рідини, прийом вітаміну С, занамівіру, ремантадину вітчизняної «Дарниці».

Також радять не вживати порошкові засоби типу терафлю, бо вони лише на певний час знімають симптоми хвороби, а не лікують її. А найголовніша порада — звернутися до лікаря. До речі, приємно здивувала ціна на ремантадин в аптеці — в межах 9—10 грн. Чому ж його не пропонують провізори?

Після звернення до чергового лікаря-терапевта поліклініки №3 Святошинського району отримала новий список пігулок, сиропів та льодяників — щось середнє між аптечним і «телефонним».

Враховуючи останній варіант, приблизна вартість лікування така: лимони (куди ж без них) — 17 грн./кг, вітамін С — 7 грн., амізон — 37 грн., аміксин №3 (коли висока температура) — 76 грн. Якщо біль у горлі, доповніть список ще хоча б одним розсмоктувальним засобом, наприклад, декатиленом (37 грн.), який також вигідніше замінити вітчизняним лізаком (близько 16 грн.).

Пізніше може знадобитися ще й відхаркувальний засіб, наприклад, гербіон (33 грн.). Отже, у перші дні боротьби з недугою необхідно витратити майже 200 гривень. Згодом запаси доведеться поповнювати.

Тому якщо хвороба мине без ускладнень, одужання коштуватиме 300—400 гривень.

27 січня

Інші дати
Олекса Тихий
(27 січня 1927, хутір Їжівка, Краматорівський район, Артемівська округа — 5 травня 1984, тюремна лікарня м. Пермі) український дисидент, правозахисник, педагог, мовознавець, член-засновник Української гельсінської групи. Виступав на захист української мови. Помер в ув'язненні.
Розгорнути
Народився Павло Чубинський
(1839, м.Бориспіль Київська область – 1884) – український етнограф, фольклорист, поет, громадський діяч, автор слів Гімну України.
Душу й тіло ми положим За свою свободу, І покажем, що ми, браття, Козацького роду! Гей-гей, браття милі, Нумо братися за діло! Гей-гей пора вставати, Пора волю добувати!
Розгорнути
Народився Архип Куїнджі
(1842, м.Маріуполь - 1910) – український та російський живописець-пейзажист грецького походження, педагог. Автор картин «Українська ніч», «Дніпро вранці», «Ніч на Дніпрі».
Розгорнути
Народився Павло Тичина
(1891, с. Піски Чернігівська область – 1967) – український поет, перекладач, публіцист, громадський діяч.
«Не Зевс, не Пан, не Голуб-Дух, - Лиш Соняшні Клярнети. У танці я, ритмічний рух, В безсмертнім всі планети. Я був – не я. Лиш мрія, сон. Навколо дзвонні звуки, І пітьми творчої хітон, І благовісні руки». (Павло Тичина)
Розгорнути
Народився Іван Гончар
(27.01.1911 – 18.06.1993) – видатний громадський та культурний діяч, скульптор, живописець, графік, народознавець, колекціонер. Заслужений діяч мистецтв УРСР (1960), Лауреат Державної премії ім. Т. Шевченка (1989), Народний художник України (1991). Один з ініціаторів створення Українського товариства охорони пам’яток історії та культури, а також Музею народної архітектури та побуту України; засновник відомого в Україні й за кордоном громадського музею, який від 1960-х років став осередком українського національного відродження.
«Багато погроз і попереджень довелося почути мені від невігласів, які зневажали мою творчість, які забували про те, що без коренів немає дерева, а без дерева плодів …Я давно поставив собі за мету жити і творити для народу. Якщо вкласти всю душу в свою працю, то потім тобі це якось повернеться». (Іван Гончар)
Розгорнути