chrome firefox opera safari iexplorer

Євросоюз та Україна сьогодні підпишуть угоду про асоціацію

21 березня 2014 о 10:13

Європейський Союз та Україна 21 березня підпишуть угоду про асоціацію.

З європейського боку свій підпис поставить президент Європейської ради Герман ван Ромпей, з українського – прем’єр-міністр Арсеній Яценюк, зазначає «Радіо Свобода».

Сторони також підпишуть у Брюсселі додатковий документ, так званий «заключний акт», згідно з яким тимчасове, до затвердження в парламентах України і країн-членів ЄС, виконання політичної частини угоди розпочнеться негайно.

А економічна частина набуде чинності після завершення виборчого процесу в Україні, у проміжку між літом 2014 та початком 2015 року.

Додатковий документ, стверджують правники, може бути підписаний навіть за відсутності лідерів, на технічному рівні.

«Ми збираємося підписати з прем'єр-міністром України надання угоди про асоціацію і зафіксувати сильне політичне партнерство, яке наблизить Україну і ЄС один до одного. Це демократичний вибір, який зробила Україна», — сказав президент Європейської комісії Жозе Мануель Баррозу.

«Ми твердо збираємося підписати іншу частину угоди в установленому порядку. Європа сподівається на Україну в довгостроковій перспективі», — наголосив він.

Про подробиці асоціації читайте тут.

Україна та ЄС планували підписати угоду про асоціацію ще на саміті ініціативи «Східне партнерство» у Вільнюсі 29 листопада 2013 року. За тиждень до підписання уряд президента Віктора Януковича призупинив процес євроінтеграції.

Це поклало початок драматичним подіям, які спричинили загибель протестувальників проти влади, відставку і втечу з України багатьох представників влади Януковича, включно з самим відстороненим президентом.

2 листопада

Інші дати
2 листопада відзначають: 
  • Міжнародний день припинення безкарності за злочини проти журналістів
Розгорнути
Народився Антін Манастирський
(1878, с. Завалів, Тернопільська область – 1969) – український художник, графік. Автор творів «Портрет матері», «Портрет Т. Г. Шевченка», «Автопортрет», «Запорожець», «Паламар», «На водопої», «На могилі», «Ой під гаєм, гаєм», «Прощавайте, товариші», «Вчора і сьогодні».
«Все життя я мріяв, щоб думи мої, які я втілював у своїх картинах, були близькі і зрозумілі народові». (Антін Манастирський)
Розгорнути
Народився Остап Грицай
(1881, с. Княжпіль, Львівіська область – 1954) – український поет, літературознавець, перекладач. Автор соціально-психологічної поеми «Утеча Олекси Перхуна», циклів новел філософського та релігійного змісту, численних літературно-критичних статей про українських та західноєвропейських письменникі, здійснив німецький переклад «Слова о полку Ігоревім» та понад 30 поезій Т.Шевченка.
Розгорнути
Народився Олександр Білецький
(1884, м. Казань, Росія - 1961) - літературознавець, академік. Тривалий час очолював Інститут літератури ім. Т. Г. Шевченка АН УРСР.
Розгорнути