21 березня відзначають Навруз – свято весни або нового року, в перекладі з фарсі означає «новий день».
Навруз символізує відродження природи, перемогу життя, сподівання на щедрий врожайний рік.
Свято відзначається 21 березня в Ірані, республіках Середньої Азії і Кавказу, 22 березня – в Казахстані.
З 2010-го року цей День став офіційною міжнародною подією, увійшов в календарні свята ООН. Рішенням Генеральної асамблеї з ініціативи Казахстану, Азербайджану, Киргизстану, Македонії, Ірану та Албанії, Індії та Афганістану, Туреччини, Туркменістану та Таджикистану, свято Навруз було закріплено за 21-м березня.
Весняне новорічне свято рівнодення Навруз виникло у Хорасані більше 3 тисяч років тому, майже одночасно з виникненням землеробства, і поширилось на всі сусідні країни.
Навруз є найдавнішим землеробським святом, його походження пов’язано з виникненням землеробського календаря. Фірдоусі і Омар Хайям, що служили при дворі туркменського царя Мелік-шаха, пов’язували виникнення Наврузу з іменами легендарних царів Джемшида, Каюмурса та інших. За давнім звичаєм, до настання Наврузу люди повинні були прибрати в домівках і навколо, розрахуватися з боргами.
На святковий стіл складали круглі коржики з пшениці, ячменю, проса, кукурудзи, квасолі, гороху, сочевиці, рису, кунжуту ті бобів. В Навруз готують страви з семи, переважно рослинних, продуктів, найбільш відомою святковою стравою є сумаляк – страва з пророщених паростків пшениці.