chrome firefox opera safari iexplorer

Столичний Музей Булгакова застерігає від відвідування тих, хто підтримує путінську агресію

20 березня 2014 о 11:51

Своєрідно відреагували на події в Криму й окупацію півострова з боку Росії працівники столичного Музею Михайла Булгакова. Віднедавна на дверях музею з’явилося скромне застереження: «Особам, які підтримують військову окупацію в Україні, вхід до нашого музею не є бажаним».

Цей заклик миттєво набув неабиякої популярності і схвалення в соціальних мережах, пише Україна молода.

umoloda.kiev.ua

 umoloda.kiev.ua

«Це винятково наша ініціатива, про широкий розголос ми не думали, — пояснила свою позицію директор музею Людмила Губіанурі. — Але хтось виклав фото у «Фейсбуці», і всі про це заговорили». Жінка каже, що таке повідомлення потрібне, аби відсіювати неадекватних людей. Звичайно, нікого перевіряти на політичні симпатії не збираються, але люди мають знати, що «в музеї працюють патріоти своєї країни. Якщо вони згодні з нами спілкуватись, то ласкаво просимо. Просто не хочемо, аби поруч iз нашими експонатами стався скандал чи ще якась прикрість».

Нагадаємо, що раніше Людмила Губіанурі серед інших підписала звернення представників музеїв і театрів російської культури в Україні, в якому вони заявили, що не відчувають обмеження своїх прав і не потребують захисту Російської Федерації.

Сам же Михайло Булгаков в оповіданні «Надзвичайні пригоди доктора» теж був iз цього приводу категоричним: «Прокляття війнам, віднині й повсякчас».

ДОВІДКА

Київський літературно–меморіальний музей Михайла Булгакова — меморіальний будинок на Андріївському узвозі, 13, в якому письменник жив iз дружиною та мав свою лікарську практику. Має більше трьох тисяч експонатів, п’ятсот з яких — булгаковські. Історія проживання Булгакова в Києві тісно пов’язана з його романом «Біла гвардія». Речі, які справді належали Булгакову, поєднані з предметами, зображеними в романі. Щомісяця 13 числа в музеї проходить журфікс — музичний вечір класичної музики.

5 січня

Інші дати
Народився Василь Верховинець (Костів)
(1880, Старий Мізунь Івано-Франківської області - 1938) - український композитор, диригент і хореограф, перший теоретик українського народного танцю.
«Пам’ятайте, що за нашою чудовою піснею перше слово належить нашому народному танцю. Коли ми полюбимо сестру-пісню, то полюбимо і її брата – танець» (Василь Верховинець)
Розгорнути
Народився Микола Шудря
(1935 с. Веселий Поділ Полтавської обл. - 2012) - український письменник, сценарист, публіцист, літературознавець. Лауреат Національної премії України ім. Т. Шевченка.
Розгорнути