Державна рада невизнаної Республіки Крим «націоналізувала» цілісні майнові комплекси лісового й мисливського господарства, а також Держагентства земельних ресурсів.
Таке рішення прийнято у середу на позачерговому пленарному засіданні, повідомляє з посиланням на прес-службу Ради агентство «Українські новини».
Депутати прийняли рішення «про націоналізацію у власність республіки цілісних майнових комплексів підприємств сфери управління Державного агентства лісових ресурсів України й інших державних органів, розташованих на території Республіки Крим і Севастополя».
У перелік підприємств увійшли Алуштинське, Бахчисарайське, Білогірське, Євпаторійське, Куйбишевське лісове господарство, Джанкойське, Раздольненське, Сімферопольське, Старокримське, Судакське лісомисливське господарство, Кримська гірськолісова науково-дослідна станція, мисливські господарства «Бахчисарайське» і «Холодна гора», спеціалізоване лісозахисне підприємство «Кримлісозахист».
Також у список потрапили природні заповідники: Казантипський, Кримський, Опукський, Ялтинський, Карадагський і національний природний парк «Чарівна гавань» (Чорноморський район).
Націоналізовано і майно держорганізації "Український лісовий селекційний центр і відособлений підрозділ «Кримська лісосім’яна лабораторія».
Органом управління нацкомплексів визначено Республіканського комітету з лісового й мисливського господарства.
Крім того, Рада створила Кримське республіканське об'єднання санаторіїв і курортно-оздоровчих комплексів регіону. Його передали у сферу управління Керівника справами Держради РК. Директором об'єднання призначили Валерія Коваленка.
Фонду майна Республіки Крим доручено до 15 квітня провести інвентаризацію майна цілісних майнових комплексів і структурних підрозділів (станом на 1 січня 2014 року).
Минулого тижня, після так званого «входження» Криму в РФ, розпущена Верховною Радою України кримська Рада заявила про намір створити республіканське об'єднання на базі курортно-оздоровчого комплексу «Росія» і здравниць категорії 4-5 зірок, які націоналізуються: «Нижня Ореанда», «Дюльбер», «Південний», «Дніпро», «Перлина» і т.д.
Функції об'єднання: координація фінансово-господарчої та економічної діяльності об'єктів; розпорядження майном і фінансами учасників об'єднання; проведення кампанії, спрямованої на розширення рамок курортного сезону; забезпечення рекламними послугами; реалізація інвестиційних програм і т.д.