chrome firefox opera safari iexplorer

Підліткам просто необхідно займатися в тренажерному залі

07 квітня 2014 о 09:57

Підлітків можна уберегти від виникнення діабету і від проблем з серцем у майбутньому. Для цього досить додати побільше силових тренувань в щоденний режим шестикласників. Сильні, треновані підлітки не страждають від метаболічних розладів і мають здорове серце, згідно нової публікації в журналі Pediatrics, пише Здоров'я.

Силу м'язів у дослідженні визначали звичайним динамометром. Паралельно медики виміряли, наскільки добре м'язи забезпечуються киснем під час тривалих тренувань. Виявилося, що у сильних підлітків в середньому менша окружність талії, нижчий індекс маси тіла і відсоток жиру в організмі. Усього в дослідженні взяли участь 1400 здорових підлітків у віці від 10 до 12 років.

Додатково в обстеженні вимірювали рівень глюкози в крові, артеріальний тиск і вміст холестерину і тригліцеридів — ці два типи ліпідів збільшують ризик хвороб серця і судин. Лідер групи дослідників Марк Петерсон розповів про результати: «Широко відомо, що індекс маси тіла, малорухливий спосіб життя і брак кардіо-тренувань пов'язані з ризиком інсульту, діабету та ішемії серця у дорослих. Але наші дані вперше говорять про велику важливість тренувань, спрямованих на зміцнення серця і тривале прискорення метаболізму у підлітків».

Чим сильніший підліток — тим здоровіший.

17 листопада

Інші дати
Міжнародний день студентів
Цей день приурочений події, яка сталася в колись окупованої нацистами Чехословаччини. 28-го жовтня 1939-го року студенти та викладачі празьких університетів виступили на мирну демонстрацію на знак річниці утворення свого історичного держави. Фашисти, побачивши непокору з боку народу захопленої ними території, цинічно розігнали цю мирну демонстрацію, застосовуючи властиву їм жорстокість, внаслідок чого був убитий Ян Оплетал, один із студентів медичного факультету. Його похорони переросли у відкриту і масову акцію протесту. Почалися арешти. З ранку, 17-го листопада 1939-го року, прагнучи придушити виниклий настрій народних мас, карателі оточили празькі студентські гуртожитки і заарештували понад 1200-т студентів, а також ряд представників викладацького складу, з яких дев’ятеро активістів та студентів цього руху демонстративно стратили в катівнях в’язниці празького району Рузіне без суду. Решта були відправлені в концтабір Заксенхаузен. Побоюючись подальшого опору, за особистим наказом Гітлера всі вищі навчальні заклади Чехії були закриті до кінця війни.
Розгорнути
Народився Михайло Щепкін
(1788, Росія – 1863) – визначний актор української та російської сцени. Викуплений з кріпацтва І.Котляревським та іншими. В українському репертуарі був першим Виборним та Чупруном у п'єсах І.Котляревського «Наталка-Полтавка» та «Москаль-Чарівник», що залишилися кращими в його доробку.
Розгорнути
Народився Григорій Кочур
(1908, с. Феськівка Чернігівської обл. - 1994) - український перекладач, поет, літературознавець, громадський діяч. Автор книг "Друге відлуння", "Інтинський зошит" та ін.
Розгорнути