chrome firefox opera safari iexplorer

Проведення ЗНО в Україні опинилося під загрозою зриву

03 квітня 2014 о 17:44
Проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2014 році опинилося під загрозою зриву через недофінансування і проблеми в сфері захисту матеріалів ЗНО. Про це заявив директор Українського центру оцінювання якості освіти Ігор Лікарчук.

За його словами, на сьогодні центр мав би вже виготовити 93% зошитів-тестів для ЗНО, але фактично надруковано лише 39%.

Лінія друку зошитів-тестів простоює з 20 березня, бо попереднє керівництво УЦОЯО залишило за собою півмільйона гривень боргів з минулого року.

Ще одним ризиком для проведення ЗНО Лікарчук назвав дефіцит фінансів в цілому в системі УЦОЯО. Він пояснив, що для повноцінного і вчасного проведення ЗНО необхідно 9,48 млн грн, а на сьогодні центр отримав лише 3 млн. Якщо необхідні кошти не надійдуть впродовж 8-9 днів, то графік підготовки та проведення ЗНО буде зірвано остаточно.

Також Лікарчук зазначив, що під загрозою і захист інформації в системі УЦОЯО. За його словами, про це центр повідомляла Служба безпеки України. Ще одним ризиком Лікарчук назвав кадровий дефіцит співробітників УЦОЯО: на сьогодні вакантна кожна десята одиниця штатного розпису і багато співробітників центру працюють за сумісництвом.

У свою чергу, заступник міністра освіти і науки Павло Полянський звернувся до громадськості, бізнесу та благодійних фондів з проханням невідкладно надати УЦОЯО матеріальну допомогу у вигляді необхідних матеріалів та обладнання для того, щоб встигнути в означений час надрукувати зошити-тести для проведення зовнішнього незалежного оцінювання.

Як повідомлялось, в Україні з 3 січня по 19 березня тривала реєстрація на зовнішнє незалежне оцінювання.

Під час ЗНО абітурієнти складатимуть тести з 14 предметів: української мови та літератури (наймасовіший), математики, історії України, російської мови, фізики, хімії, географії, біології, англійської, німецької, французької, іспанської мов, світової літератури. Кожен абітурієнт може обрати не більше 4 навчальних предметів для складання тестів.

Тестування має розпочатися 3 червня (іноземна мова) та завершитися 27 червня (світова література). Додаткову сесію зовнішнього незалежного оцінювання планують проводити із 4 до 11 липня 2014 року.

Джерело: Тиждень
Розділи: Новини освіти

15 листопада

Інші дати
15 листопада відзначають:
  • Міжнародний день відмови від куріння.
  • Міжнародний день філософії.
Розгорнути
Народився Іван Падалка
(1894, с.Жорнокльови, Черкаська область – 1937) – український художник. Cтворив картини «Збирають баклажани», «Молочниці», «Cіножать», «У колгоспному саду», «Фотограф на селі», «Шахтарі», портрети М. Коцюбинського, П. Панча, Г. Cковороди; гравюри і графічні цикли «Вантажник», «Дніпрельстан» «Криворіжжя», «Полільниця», «Яблучко» та ін. 13 липня 1937 року Військова Колегія Верховного Суду СРСР засудила І. І. Падалку як «учасника націонал-фашистської терористичної організації, що ставив за мету відторгнення України від СРСР та реставрацію капіталізму» до вищої міри покарання — розстрілу. Того ж дня вирок було виконано. 1 лютого 1958 року Військова Колегія Верховного Суду СРСР знову повертається до справи І. І. Падалки і визнає її сфальсифікованою працівниками органів НКВС. Художника реабілітовано.
Розгорнути
Народився Володимир Блавацький (Трач)
(1900, м.Косів, Івано-Франківська область – 1953) – видатний український актор, режисер. В 1933 році у Львові створив художній театр «Заграва», який багато в чому орієнтувався на естетичні засади «Березоля» Леся Курбаса.
Розгорнути