chrome firefox opera safari iexplorer

Невідомі містечка Західної України, які вражають своєю красою

26 травня 2014 о 14:55

Міста і села Західної України щороку відвідують сотні тисяч туристів. Вони здебільшого подорожують звичними маршрутами, які вже стали для більшості традиційними. Однак є місця, куди нога мандрівника ступає вкрай рідко.

Так, неподалік Львова розташувалось містечко, яке збудували італійці.

Жовква — ідеальне місто доби Ренесансу, яке збудував галицький шляхтич, військовий і державний діяч Речі Посполитої Станіслав Жовковський. Згодом Жовкву облюбував польський король Ян Собєський. Він зробив з міста свою резиденцію.

У Жовкві бували Іван Мазепа, Петро Перший, Михайло Радзивіл і навіть Наполеон.

Сьогодні тут можна побачити традиційну для міст Західної України Ринкову площу, костел Святого Лаврентія (XVII ст.), Василіанський (XVII–XX ст.) і Домініканський (XVII–XVIII ст.) монастирі. Крім того, вдалось зберегти і синагогу. Загалом на території Жовкви збереглося 55 пам'яток архітектури, в тому числі світового значення.

Язловець, Тернопільська область

Язловець був заснований дуже давно. Цей населений пункт славився своїм багатим базаром, що викликало невдоволення мешканців Львова. До містечка були в свій час запрошені вірмени, які активно брали участь у будівництві головної споруди— фортеці. Укріплення постійно добудовували, перебудовували й розширювали. У 1590-му році на протилежному від замку пагорбі збудував парафіяльний костел. Вже новий власник Станіслав Понятовський відремонтував будівлю Нижнього замку, що згодом призвело до перетворення замку на триповерховий палац.

4

Сьогодні в цій будівлі розташовується римо-католицький жіночий монастир сестер закону Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії і музей Марцеліни Даровської.

Базальтові стовпи – унікальне творіння природи

Об'єкт, який розташований у Рівненській області, є пам'яткою природи місцевого значення, яку використовують як зону відпочинку.

5

Чернелиця, Івано-Франківська область

В Чернелиці збереглися залишки бастіонного замку та костeл 1661 р. Храм збудований у стилі доби Відродження.

2

Костел з‘єднано з замком підземним ходом. На стінах збереглися залишки клеєвого живопису, в якому переважають геральдичні мотиви.

Сидорів, Тернопільська область

Замок у Сидорові ще недобудованим витримав козацьку (1657-й р.) і турецьку (за десять років) облоги. Проте в 1672-му і 1676-му роках турки двічі захоплювали фортецю і сильно її нищили. У 1768-му році після пожежі занепала назавжди. Однак і зараз її залишки грізно височіють над Дністром.

1

Замок оточений двома оборонними стінами, що з'єднуються під гострим кутом. На східному боці три вежі, на західному – чотири. Фортеця має дві башти, що забезпечувало їхню неприступність. Крім того, у селі у 1730—1741 роках був збудований костел домініканців-обсервантів. Костел має статус пам'ятки архітектури національного значення.

Джерело: ТСН
Розділи: Туристичні новини

23 грудня

Інші дати
Народився Степан Тимошенко
(1878, с.Шпотівка, Сумська область – 1972) – український вчений у галузі механіки. Автор фундаментальних праць з теорії опору матеріалів, теорії пружності та коливань. Один із організаторів і перших академіків Української академії наук. Основоположник школи прикладної механіки в США.
Розгорнути