chrome firefox opera safari iexplorer

«У нас мирно і напрочуд гарно», — переконують в «Асканії-Нові»

23 травня 2014 о 12:46

Після урочистого відкриття туристичного сезону на початку травня Херсонщина живе в очікуванні повноцінного та прибуткового сезону. Курортні міста, заповідники, національні парки і чудові краєвиди незайманої природи мають привабити гостей.

Втім, на сьогодні доводиться констатувати не збільшення відпочивальників, а навпаки, пише газета День.

У біосферному заповіднику «Асканія-Нова», що в Чаплинському районі Херсонщини, зазначають: на кінець травня минулого року тут побувало близько 20 тисяч туристів. Сьогодні ж — тільки шість тисяч. Все це — через неспокійну ситуацію на сході України та подорожчання пального, кажуть в адміністрації заповідника.

«Звичайно, потік відвідувачів зменшився у рази. Минулого року в цей час у нас стояли колони автобусів зі школярами та іншими туристами. Раніше до нас зазвичай заїжджали діти з Донецька, Запоріжжя, Дніпропетровська, Одеси, Чорноморського та Азовського узбережжя. Була гаряча пора для туроператорів, адже люди хотіли залишатися на два-три дні, щоб добре оглянути наші місця. Сьогодні ж приїздить по кілька груп на день. Це прикро, адже у нас все спокійно, мирно, а природа в цей період радує надзвичайною красою, — розповідає «Дню» завідувач сектору екологічної пропаганди біосферного заповідника «Асканія-Нова» Світлана ВЕСЕЛА. — Ми пропонуємо гостям цікаві піші екскурсії дендропарком і зоопарком. Можна побачити чимало рідкісних красивих тварин, багато з яких зараз ще й з малечею. Птахи ще не скинули барвистого пір’я, а розмаїта флора милує око букетом ароматів і насиченою зеленню. Також цьогоріч ми відкрили новий маршрут у кінному екіпажі — «Ландшафти дендрологічного парку». Це затишна екскурсія для 6—8 людей. На жаль, зараз немає екскурсії у Великий Чапельський Під — до цілинного степу де вільно живуть стада бізонів, коней, оленів. Для того щоб ми могли приводити туди людей, потрібен спеціальний указ президента і низка документів щодо зміни призначення цієї земельної ділянки. Тому ми чекаємо закінчення виборів та якнайскорішого вирішення нашого питання. Адже цю частину заповідника дуже люблять відвідувачі».

В «Асканії» сподіваються, що найближчим часом гостей побільшає, адже незабаром прогріється морська вода, а отже, на південь приїде більше туристів.

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути