chrome firefox opera safari iexplorer

«У нас мирно і напрочуд гарно», — переконують в «Асканії-Нові»

23 травня 2014 о 12:46

Після урочистого відкриття туристичного сезону на початку травня Херсонщина живе в очікуванні повноцінного та прибуткового сезону. Курортні міста, заповідники, національні парки і чудові краєвиди незайманої природи мають привабити гостей.

Втім, на сьогодні доводиться констатувати не збільшення відпочивальників, а навпаки, пише газета День.

У біосферному заповіднику «Асканія-Нова», що в Чаплинському районі Херсонщини, зазначають: на кінець травня минулого року тут побувало близько 20 тисяч туристів. Сьогодні ж — тільки шість тисяч. Все це — через неспокійну ситуацію на сході України та подорожчання пального, кажуть в адміністрації заповідника.

«Звичайно, потік відвідувачів зменшився у рази. Минулого року в цей час у нас стояли колони автобусів зі школярами та іншими туристами. Раніше до нас зазвичай заїжджали діти з Донецька, Запоріжжя, Дніпропетровська, Одеси, Чорноморського та Азовського узбережжя. Була гаряча пора для туроператорів, адже люди хотіли залишатися на два-три дні, щоб добре оглянути наші місця. Сьогодні ж приїздить по кілька груп на день. Це прикро, адже у нас все спокійно, мирно, а природа в цей період радує надзвичайною красою, — розповідає «Дню» завідувач сектору екологічної пропаганди біосферного заповідника «Асканія-Нова» Світлана ВЕСЕЛА. — Ми пропонуємо гостям цікаві піші екскурсії дендропарком і зоопарком. Можна побачити чимало рідкісних красивих тварин, багато з яких зараз ще й з малечею. Птахи ще не скинули барвистого пір’я, а розмаїта флора милує око букетом ароматів і насиченою зеленню. Також цьогоріч ми відкрили новий маршрут у кінному екіпажі — «Ландшафти дендрологічного парку». Це затишна екскурсія для 6—8 людей. На жаль, зараз немає екскурсії у Великий Чапельський Під — до цілинного степу де вільно живуть стада бізонів, коней, оленів. Для того щоб ми могли приводити туди людей, потрібен спеціальний указ президента і низка документів щодо зміни призначення цієї земельної ділянки. Тому ми чекаємо закінчення виборів та якнайскорішого вирішення нашого питання. Адже цю частину заповідника дуже люблять відвідувачі».

В «Асканії» сподіваються, що найближчим часом гостей побільшає, адже незабаром прогріється морська вода, а отже, на південь приїде більше туристів.

1 січня

Інші дати
Всесвітній день пам’яті жертв ДТП
Міжнародний день ООН, встановлений резолюцією A/RES/60/5 Генеральної Асамблеї ООН 26 жовтня 2005 року, який щорічно відзначається в третю неділю листопада
Розгорнути
День вишиванки
Міжнародне свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу. Дата проведення — щороку в третій четвер травня.
Розгорнути
Василь Ігнатенко
1961 – ліквідатор аварії на Чорнобильській АЕС, командир відділення 6-ї самостійної воєнізованої пожежної частини з охорони м. Прип’ять. Герой України.  
Розгорнути
Новий рік
В цей день православна церква відзначає святого Иллю Муромця, героя багатьох народних билин, мощі якого знаходяться у катакомбах Києво-Печерської лавры. Илля Муромець жив у 12 столітті.
З Новим роком, браття милі, В новім щастю, в новій силі Радісно вітаю вас І бажаю, щоб в здоров”ю, В мирі, з братньою любов”ю, Відтепер ішов нам час. Щирій праці Бог поможе! Дай вам Боже все, що гоже! (Іван Франко)
Розгорнути
Народився Степан Бандера
(1909, с. Старий Угринів Івано-Франківська область – 1959) - український політичний діяч, ідеолог українського націоналістичного руху ХХ століття.
Розгорнути
Народився Віктор Афанасьєв
(1917, м. Актюбінськ, Казахстан – 1987) – український режиссер, засновник єдиних в Україні Музею театральных ляльок та Вищої професійної школи акторів і режисерів театру ляльок. Першим переніс на лялькову сцену вистави для дорослих («Чортовий млин», «Вертеп», "12 стільців", "Запорожець за Дунаєм"). З 1997 р. ім'я Афанасьєва носить Харківський державний академічний театр ляльок
Розгорнути