chrome firefox opera safari iexplorer

В Чернівцях увосьме відзначать День вишиванки

07 травня 2014 о 13:48

15 травня в Чернівцях восьмий рік поспіль відзначатиметься День вишиванки.

Цьогоріч у рамках свята оголошено конкурс на краще сімейне, родинне фото у вишиванках, — повідомила ініціатор акції письменниця Леся ВОРОНЮК. — Надіслані світлини будуть експонуватися в мистецькому дворику Чернівецької міської ради.

На відкритті виставки відбудеться і нагородження переможців, пише День.

За традицією, День вишиванки відбувається у робочий день (суть акції — одягнути вишиванку на роботу, в школу, вуз)...

Нагадаю, наше свято зародилося і починалося з ініціативи кількох студентів факультету історії, політології та міжнародних відносин ЧНУ ім. Ю. Федьковича. Студенти привезли із собою сорочки, вишиті характерним лише для їхньої місцевості орнаментом. Вишиванки мали власну історію походження, були й такі, що передавалися як реліквія з покоління в покоління.

Кожного року до акції долучається дедалі більше людей і вона розростається до загальноукраїнських масштабів. Люди все частіше себе самоідентифікують українцями, а вишиванка цьому сприяє.

Адже сорочка втілює в собі одну з основних функцій, якої дотримувалися з давніх часів, — бути оберегом, а вишиванка — це не тільки символ краси, молодості, наслідування, а й наш генетичний код, повідомляє Марія ВИШНЕВСЬКА, Чернівці.

17 листопада

Інші дати
Міжнародний день студентів
Цей день приурочений події, яка сталася в колись окупованої нацистами Чехословаччини. 28-го жовтня 1939-го року студенти та викладачі празьких університетів виступили на мирну демонстрацію на знак річниці утворення свого історичного держави. Фашисти, побачивши непокору з боку народу захопленої ними території, цинічно розігнали цю мирну демонстрацію, застосовуючи властиву їм жорстокість, внаслідок чого був убитий Ян Оплетал, один із студентів медичного факультету. Його похорони переросли у відкриту і масову акцію протесту. Почалися арешти. З ранку, 17-го листопада 1939-го року, прагнучи придушити виниклий настрій народних мас, карателі оточили празькі студентські гуртожитки і заарештували понад 1200-т студентів, а також ряд представників викладацького складу, з яких дев’ятеро активістів та студентів цього руху демонстративно стратили в катівнях в’язниці празького району Рузіне без суду. Решта були відправлені в концтабір Заксенхаузен. Побоюючись подальшого опору, за особистим наказом Гітлера всі вищі навчальні заклади Чехії були закриті до кінця війни.
Розгорнути
Народився Михайло Щепкін
(1788, Росія – 1863) – визначний актор української та російської сцени. Викуплений з кріпацтва І.Котляревським та іншими. В українському репертуарі був першим Виборним та Чупруном у п'єсах І.Котляревського «Наталка-Полтавка» та «Москаль-Чарівник», що залишилися кращими в його доробку.
Розгорнути
Народився Григорій Кочур
(1908, с. Феськівка Чернігівської обл. - 1994) - український перекладач, поет, літературознавець, громадський діяч. Автор книг "Друге відлуння", "Інтинський зошит" та ін.
Розгорнути