chrome firefox opera safari iexplorer

Громадськість врятувала Сирецький гай

20 червня 2014 о 14:19

Атракціону “Мотузковий парк пригод” у “Сирецькому Гаю” не буде. Мешканці Сирця під час громадських слухань одноголосно висловилися проти цього проекту. Відповідно до ухваленого рішення будівельні роботи, які фінансував естонський бізнесмен Айвар Ноорметс з компанії “Сейклар” (Seiklar), припинять і звільнять територію парку.

“Ми виявили, що будівництво атракціону вели не у тій частині парку, про яку йшлося у проектній та дозвільній документації”, — коментує Ігор Мельник, координатор ініціативної групи “Збережемо Сирецький Гай”. Більше того, за його словами, згідно із затвердженим «Проектом утримання парку-пам’ятки садового паркового мистецтва загальнодержавного значення “Сирецький Гай”» від 25 серпня 2004 року, у цьому місці взагалі заборонено підвішувати на деревах гамаки та гойдалки.

“Цього документу було б цілком достатньо, аби не допустити будівництва атракціону у парку, який має статус ПЗФ, — впевнена Наталя Вишневська, експерт Національного екологічного центру України. — Зрозуміло, що забудовники хотіли використати заповідну територію, розташовану в дуже зручному місці поруч із метро, задля отримання прибутку. Тому в інвестиційному проекті йдеться про 60 посадкових місць, столики, мангали та продаж безалкогольних напоїв”.

Ноорметс звинувачував мешканців району в наклепі щодо зрубаних столітніх сосен та наголошував на некомпетентності своїх опонентів. Тим не менш, захід закінчився ухваленням резолюції на користь громадськості:

Заборонити проект “Мотузковий парк пригод” у “Сирецькому Гаю” та запропонувати інвестору інше місце.
Провести розслідування порушення законодавства посадовими особами Подільської державної адміністрації.
Створити робочу групу щодо покращення та контролю діяльності Утримувача зелених насаджень Подільського району.
У громадських слуханнях взяли участь мешканці вулиць Котовського, Тираспільської, Стеценка та Саратовської, інвестори, утримувачі парку, представники Подільської адміністрації та чиновники з Міністерства екології та природних ресурсів.

Джерело: Страйк
Розділи: Довкілля

16 листопада

Інші дати
День працівників радіо, телебачення та зв’язку України
встановлений Указом Президента 11.11.1994 № 667/94 на підтримку ініціативи працівників радіо, телебачення і телекомунікаційної галузі України.
Розгорнути
Народився Богдан Кістяківський
(1868, м. Київ – 1920) – український правознавець, філософ права, соціолог. Редагував твори М. Драгоманова, написавши до них вступну розвідку. Наукові праці присвячені теорії права та соціології («Соціальні теорії науки і право»).
Розгорнути
Народився Михайло Паращук
(1878, с. Варваринці Тернопільської обл. - 1963) скульптор. Автор пам'ятника А. Міцкевичу у Львові та на могилі М. Драгоманова в Софії, скульптур для військової академії, Народної бібліотеки, Софійського університету, Музичного театру в столиці Болгарії.
Розгорнути
Народився Ігор Турчин
(1936, с.Софіївка, Одеська область - 1993) — гандбольний тренер. Створив команду «Спартак» (Київ) — 20-разового чемпіона СРСР, 13-разового переможця Кубку Європейських чемпіонів. За видатні досягнення в спорті І.Турчин і його команда занесені в Книгу рекордів Гіннеса.
Розгорнути