chrome firefox opera safari iexplorer

Громадськість врятувала Сирецький гай

20 червня 2014 о 14:19

Атракціону “Мотузковий парк пригод” у “Сирецькому Гаю” не буде. Мешканці Сирця під час громадських слухань одноголосно висловилися проти цього проекту. Відповідно до ухваленого рішення будівельні роботи, які фінансував естонський бізнесмен Айвар Ноорметс з компанії “Сейклар” (Seiklar), припинять і звільнять територію парку.

“Ми виявили, що будівництво атракціону вели не у тій частині парку, про яку йшлося у проектній та дозвільній документації”, — коментує Ігор Мельник, координатор ініціативної групи “Збережемо Сирецький Гай”. Більше того, за його словами, згідно із затвердженим «Проектом утримання парку-пам’ятки садового паркового мистецтва загальнодержавного значення “Сирецький Гай”» від 25 серпня 2004 року, у цьому місці взагалі заборонено підвішувати на деревах гамаки та гойдалки.

“Цього документу було б цілком достатньо, аби не допустити будівництва атракціону у парку, який має статус ПЗФ, — впевнена Наталя Вишневська, експерт Національного екологічного центру України. — Зрозуміло, що забудовники хотіли використати заповідну територію, розташовану в дуже зручному місці поруч із метро, задля отримання прибутку. Тому в інвестиційному проекті йдеться про 60 посадкових місць, столики, мангали та продаж безалкогольних напоїв”.

Ноорметс звинувачував мешканців району в наклепі щодо зрубаних столітніх сосен та наголошував на некомпетентності своїх опонентів. Тим не менш, захід закінчився ухваленням резолюції на користь громадськості:

Заборонити проект “Мотузковий парк пригод” у “Сирецькому Гаю” та запропонувати інвестору інше місце.
Провести розслідування порушення законодавства посадовими особами Подільської державної адміністрації.
Створити робочу групу щодо покращення та контролю діяльності Утримувача зелених насаджень Подільського району.
У громадських слуханнях взяли участь мешканці вулиць Котовського, Тираспільської, Стеценка та Саратовської, інвестори, утримувачі парку, представники Подільської адміністрації та чиновники з Міністерства екології та природних ресурсів.

Джерело: Страйк
Розділи: Довкілля

11 січня

Інші дати
Народився Рейнгольд Глієр
(1875, м. Київ – 1956) - композитор, диригент, педагог, доктор мистецтвознавства. Автор балету «Тарас Бульба», симфонічної картини-балету «Запорожці» та ряду інших творів за поемами Т.Шевченка.
«Я верю в то, что мы, то есть наш народ, будет жить страшно долго. Не сто, не двести, не тысячу лет, а гораздо дольше. Я верю, что он станет лучше, ближе к идеалу и в конце концов станет совершенным. Так же и с музыкой» (Рейнтгольд Глієр)
Розгорнути
Народилася Тетяна Садовська-Тимківська
(1888, м. Чернігів - 1991) - українська актриса. Ролі: Маруся, Проня ("Маруся Богуславка", "За двома зайцями" М. Старицького) та ін.
Розгорнути
Народився Василь Нагірний
(1848, с. Гірне Львівської обл. - 1921) - український архітектор та громадський діяч. У 1882-1918 рр.кожна четверта церква у Галичині була побудована за його проектом (понад 200). Засновник товариства "Славія", "Народна торгівля", "Сокіл", "Зоря", "Народна гостиниця".
Розгорнути