chrome firefox opera safari iexplorer

Крим показав, чим небезпечна друга державна мова

02 червня 2014 о 11:30

Русифікація Криму є яскравим прикладом того, до чого може привести поява другої державної мови в Україні.

Про це в ефірі телеканалу БТБ заявив політолог Юрій Рубан.

«Чому така недовіра в Україні до ще однієї державної мови? Російська технологія, коли оголошується, що є кілька державних мов, але надалі за допомогою освітньої політики, інформаційної політики інші мови просто зникають, витісняються. І залишається одна-єдина російська мова. Те, що відбувається в Криму, це в якійсь мірі урок і для всієї України. Про те, що потрібно захищати свою мову, потрібно надавати підтримку тим українцям, які опинилися на анексованій території», — упевнений Рубан.

За його словами, Україна володіє необхідними інструментами для підтримки україномовних громадян в Криму і така підтримка вже здійснюється.

«Існують способи для підтримки цих громадян. Я повністю підтримую ініціативу Міністерства освіти, яке надає спеціальні можливості дітям з Криму — вчитися в українських університетах. Сподіваюся , що і далі українська влада буде над цим працювати. Тому що ясно, що ті гарантії, про які багато говорили росіяни в момент анексії Криму, ясно, що ці гарантії абсолютно порожні і ясно, що в Криму буде відбуватися тотальна русифікація», — підкреслив Рубан.

Політолог додав, що дискримінаційна мовна політика в Криму в черговий раз показала всю фальш Росії стосовно анексованій території.

«Я думаю, що Росія ратифікувала дуже багато документів, які говорять про те, що громадяни мають право навчати дітей на своїй рідній мові. Навіть у тій Конституції Криму, написаній російською владою — там же є фраза про українську державну мову. Просто тут проявляється вся фальш такої російської політики», — обурився Рубан.

25 листопада

Інші дати
Народився Микола Пирогов
(1810, м. Москва, Росія – 1881) – видатний хірург та анатом, педагог. Засновник воєнно-польової хірургії. В розквіті творчих сил усамітнився в своєму невеликому матку «Вишня» неподалік Вінниці, де організував безкоштовну лікарню.
Розгорнути
Народився Іван Нечуй-Левицький
(1838, с.Стеблів, Черкаська область - 1918) — український прозаїк, перекладач. Автор творів «Микола Джеря», «Кайдашева сім»я»...
«Українська жизнь - то непочатий рудник, що лежить десь під землею, хоч за його вже брались і такі високі таланти, як Шевченко; то безконечний матеріал, що тільки ще жде робітників, цілих шкіл робітників на літературному полі». (Іван Нечуй-Левицький)
Розгорнути
Народився Клим Поліщук
(1891, с. Краснопіль, Житомирська область – 1937) – український письменник, публіцист, автор історичних романів «Гуляйпільський батько», «Отаман Зелений».
Розгорнути