chrome firefox opera safari iexplorer

Українці у Вашингтоні вшанували 50-річчя пам'ятника Шевченку

30 червня 2014 о 10:41

Українська громада в Сполучених Штатах ушанувала 50-річний ювілей відкриття пам'ятника Тарасу Шевченку в Вашингтоні, згадавши про неймовірні зусилля, які довелося докласти до цього в 1960-х роках.

Урочиста церемонія в американській столиці відбулася вихідними, передає власний кореспондент Укрінформу.

«Ця дата є святом українства. Громада довго працювала, щоби пам'ятник тут з'явився та об'єднував українців не тільки в Вашингтоні, але й у Америці в цілому», — зазначив у коментарі агентству посол України в США Олександр Моцик.

Він підкреслив, що люди приходять до Кобзаря, «щоби вклонитися Україні та відчути себе частиною великого українського народу».

Історія зведення пам’ятника Шевченку в американській столиці була досить драматичною й тривала майже п’ять років. Тоді комуністичні антиукраїнські сили настирливо домагалися від Конгресу скасування ухваленого ним закону про будівництво монументу. Навіть після освячення майданчику під монумент робилися спроби переглянути вирішене питання. Утім, пам'ятник був відкритий 27 червня 1964 року.

В той день до Шевченка прибуло понад 100 тис. людей з Канади, Аргентини, Бразилії, Великої Британії, Німеччини, Франції, Бельгії, Австралії.

На церемонії відкриття монументу виступив тодішній президент США Дуайт Ейзенхауер, який зауважив: «Величний похід від монумента Вашингтону до пам'ятника Тарасу Шевченку запалить тут новий світовий рух у серцях, умах, словах і справах людей, безперервний рух – в ім'я незалежності та волі всіх народів та всіх поневолених націй в усьому світі».

28 квітня

Інші дати
Народився Микола Івасюк
(1865, с.Заставна Чернівецька область - 1937) – український художник. Автор картин «В'їзд Богдана Хмельницького до Києва», «Богдан Хмельницький під Зборовом», «Битва під Хотином», «Іван Богун у бою під Берестечком».
Ах, не смійтеся ви наді мною, - Не для вас я Вкраїну люблю ! Не для вас виливаю ці сльози з журбою, Що ніхто їх не бачить нічною добою, Коли довго від думок не сплю. Хіба можете ви зрозуміти, Як її я кохаю, люблю ? Та коли б не вона, то для чого б і жити ? Але що… що вам, бідним, про це говорити… Чи ви любите матір свою ? (Павло Тичина)
Розгорнути
Народився Георгій Вороний
(1868, с. Журавка Чернігівська область – 1908) – російський математик українського походження. На його честь названі діаграми Вороного, що застосовуються у інформатиці.
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...