chrome firefox opera safari iexplorer

Українці Португалії обирають проект пам’ятника Шевченку у Лісабоні

30 жовтня 2013 о 14:31

Міська рада Лісабону ухвалила рішення про відведення місця для встановлення пам’ятника Тарасу Шевченку, повідомляє “Медіапортал української діаспори  VIDIA”.

Громадські організації українців у Лісабоні запропонували обрати найкращий проект пам’ятника у мережі, йдеться на сайті Спілки українців у Португалії.

За поданням депутом Міської Ради Лісабону (минулого скликання) Аліною Ґалаш-Холл, що має українське коріння, міська рада Лісабону 11 грудня 2011 р. ухвалила рішення про відведення місця для встановлення погруддя Тарасу Шевченку.

Станом на сьогодні громадські організації українців у Португалії запропонували два проекти пам’ятника скульпторів Олега Лесюка та Ігоря Гречаника.

За задумом Олега Лесюка, молодий Шевченко буде вилитий із бронзи й височітиме на сірому граніті. У лівій руці він триматиме книжечку для записів чи замальовок, а в правій– перо. За проектом Ігоря Гречаника, погруддя Шевченка буде також бронзовим, постамент – на основі мармуру, граніту або бронзи. У руках у нього будуть перо та Кобзар.

Обрати проект, який подобається більше, українці Португалії можуть на сайті Спілки. Голоси, що надходитимуть із IP-адрес з-за меж Португалії, враховувати не будуть.

Додамо, пам’ятник Шевченку у Лісабоні стане 1385-им пам’ятником Кобзарю у світі.

6 червня

Інші дати
Вознесіння Господнє (у християн східного обряду)
Свято Вознесіння Господнього належить до числа дванадцяти найбільших свят у церковному році і безпосередньо пов'язане із святом Воскресіння Ісуса Христа. Відзначається воно на сороковий день після Великодня.
Розгорнути
Євген Вульф
1885 – український та російський учений-ботанік, біогеограф, флорист. Автор гербарію кримської флори, організатор Ботанічного музею, склав першу ботаніко-географічну карту цього регіону
Розгорнути
Народився Михайло Микиша
(1885, м.Миргород, Полтавська область - 1971) – український оперний та камерний співак, педагог.
 
Розгорнути
Народився Осип Дерибас (Дон Хосе де Рибас)
(1749, м. Неаполь, Італія  - 1800) – російський адмірал іспанського походження, засновник одеського порту та м. Одеси.
 
Розгорнути
Народився Ігор Сікорський
(1889, м. Київ — 1972) – український інженер, авіаконструктор, один з піонерів авіа будівництва, «батько» світового вертольотобудування. Створив літаки «Гранд», «Русский витязь», «Илья Муромец», які поклали початок багатомоторній авіації. На літаках Сікорського були вперше здійснені рейси через Атлантичний та Тихий океани.
«Сікорський – людина, яка втілила мрію Леонардо да Вінчі» (Михайло Згуровський)
Розгорнути
1768 – Максим Залізняк та Іван Ґонта підняли повстання гайдамаків проти поляків (початок Коліївщини)
Колії́вщина — селянсько-козацьке повстання на Правобережній Україні у 1768 році проти кріпосницького, релігійного та національного гніту шляхетської Польщі. Очолив це повстання виходець із запорозької бідноти Максим Залізняк, а його найближчим сподвижником став Іван Гонта. Коліївщина стала найвищим етапом гайдамацького руху.
Сини мої, гайдамаки! Свiт широкий, воля, - Iдiть, сини, погуляйте, Пошукайте долi. Сини мої невеликi, Нерозумнi дiти, Хто вас щиро без матерi Привiтає в свiтi? Сини мої! орли мої! Летiть в Україну, - Хоч i лихо зустрiнеться, Так не на чужинi. (Тарас Шевченко)
Розгорнути