chrome firefox opera safari iexplorer

В Україні стартує основна сесія ЗНО — 2014

02 червня 2014 о 13:01

3 червня в Україні розпочинається зовнішнє незалежне оцінювання навчальних досягнень випускників шкіл. Першим тестом за програмою проведення тестування стане ЗНО з іноземних мов.

Цього року для участі у тестуванні зареєстровано 297 тисяч абітурієнтів, які відповідно до умов проведення ЗНО, матимуть можливість скласти від 1 до 4 тестів з обраних предметів. Переважна більшість зареєстрованих учасників (197 194) виявили бажання скласти максимально можливу кількість тестів – чотири. На тестування зареєструвались 80 919 учасників. Два тести обрали 15 243 майбутніх абітурієнта. Скласти тест з одного предмета бажають 3 734 вступника.

Однією з основних особливостей проведення ЗНО у 2014 році є складнощі проведення тестування в окремих регіонах. Зокрема, абітурієнти з Донецької та Луганської областей, через відомі причини складатимуть тести під час додаткової сесії ЗНО, проведення якої заплановане у період з 1 до 15 липня. Вони також мають можливість пройти тестування в інших регіонах. Також за окремою процедурою відбуватиметься тестування абітурієнтів з АР Крим, у зв’язку з неможливістю проведення ЗНО на території півострова.

У зв’язку з тим, що для визначення результатів додаткової сесії ЗНО необхідний певний час, Міністерством освіти і науки ухвалено рішення про відтермінування строків прийому вступних документів від абітурієнтів з 1 на 11 липня. За інформацією керівників освітнього відомства перенесення початку вступної кампанії сприятиме забезпеченню рівних умов усім абітурієнтам країни в ході конкурсного відбору вступників на навчання до вищих навчальних закладів.

Усього до програми проведення ЗНО у 2014 році включено 11 навчальних предметів: українська мова і література, математика, історія України, географія, біологія, фізика, хімія всесвітня історія, світова література, російська та іноземні мови.

Найбільш популярними серед абітурієнтів предметами ЗНО, окрім обов’язкового тесту з української мови, традиційно є математика та історія України. Незважаючи на це лише тестування з української мови відбуватиметься впродовж двох сесій. Тестування з математики та Історії України у цьому році, участь в яких мають намір взяти 178 349 та 174 862 осіб відповідно, а також тестування з інших предметів відбуватиметься в одну сесію.

Тест з біології складатимуть 105 369 осіб, англійської мови – 89 172, географію обрали 74 967 абітурієнтів, фізику – 66 692, хімію 49 208 майбутніх вступників.

Меншою популярністю серед абітурієнтів користуються тести зі світової літератури (15 582 зареєстрованих учасників), всесвітньої історії (10 090), російської мови (6 395), німецької мови (3 305), французької мови (884) та іспанської мови (223).

Під час складання тестів учасникам ЗНО заборонено використовувати будь-які допоміжні матеріали окрім тих, що містяться у тестових зошитах, а також мати при собі калькулятори, засоби зв'язку, пристрої зчитування, обробки, збереження та відтворення інформації, друковані чи рукописні матеріали.

Основна сесія ЗНО триватиме з 3 до 27 червня. Усі тестування будуть відбуватися у спеціально створених пунктах тестування та розпочинатимуться об 11 годині ранку. Допуск учасників ЗНО до пунктів тестування буде припинятися за 10 хвилин до початку тестування – о 10.50.

Контроль за забезпеченням об’єктивності, відкритості та прозорості проведення ЗНО здійснюватимуть громадські спостерігачі.

Оголошення результатів основної сесії зовнішнього незалежного оцінювання буде здійснюватися з 19 червня до 8 липня. Результати додаткової сесії, за інформацією Українського центру оцінювання якості освіти, планується визначити у максимально стислі терміни.

Ті учасники ЗНО, які не зможуть взяти участь у тестуванні під час основної сесії з поважних причин, складатимуть тести ЗНО в ході проведення додаткової сесії.

У вівторок 3 червня відбудеться тестування основної сесії з іноземних мов, також впродовж цього тижня відбудуться дві сесії ЗНО з української мови і літератури.

Дати проведення основної сесії зовнішнього незалежного оцінювання 2014 року:

Предмет (сесія)

Дата проведення

Іноземні мови (англійська, німецька, французька, іспанська)

3 червня (вівторок)

Українська мова і література (І сесія)

5 червня (четвер)

Українська мова і література (ІІ сесія)

6 червня (п’ятниця)

Російська мова

10 червня (вівторок)

Математика

12 червня (четвер)

Географія

14 червня (субота)

Всесвітня історія

16 червня (понеділок)

Фізика

18 червня (середа)

Історія України

20 червня (п’ятниця)

Хімія

23 червня (понеділок)

Біологія

25 червня (середа)

Світова література

27 червня (п’ятниця)


Дати проведення основної сесії зовнішнього незалежного оцінювання 2014 року:

Географія

01 липня (вівторок)

Фізика

02 липня (середа)

Російська мова

03 липня (четвер)

Українська мова і література

04 липня (п’ятниця)

Іноземні мови (англійська, німецька, французька, іспанська)

07 липня (понеділок)

Математика

08 липня (вівторок)

Світова література

09 липня (середа)

Історія України

10 липня (четвер)

Біологія

11 липня (п’ятниця)

Всесвітня історія

14 липня (понеділок)

Хімія

15 липня (вівторок)

Джерело: osvita.ua
Розділи: Новини освіти

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути