chrome firefox opera safari iexplorer

Фонд гарантування не знижуватиме розмір відшкодування за вкладами

04 липня 2014 о 11:25

Чинний рівень відшкодування за вкладами через Фонд гарантування вкладів фізичних осіб у розмірі 200 тисяч гривень відносно одного позичальника знижуватися не буде.

Про це повідомив журналістам заступник директора-розпорядника фонду Андрій Оленчик на прес-конференції, передає УНІАН.

«Існуючий рівень гарантій знижено не буде», — сказав він, відповідаючи на питання, чи можливе зниження гарантій фонду вкладникам або виключення короткострокових вкладів із системи гарантування в рамках нової концепції розвитку банківської системи до 2020 року, розробленої Національним банком.

«Але, можливо, будуть нові інструменти», — додав Оленчик. За словами представника фонду, нинішній максимальний поріг у 200 тисяч гривень покриває зобов'язання проблемних банків щодо 99,3% вкладників.

Також він нагадав, що перші виплати фонд проводив у 2001 році, вкладникам банку «Слов'янський», і з цього моменту фонд вже виплатив відшкодування 420 тисяч вкладникам 45 банків на суму понад 9,5 млрд гривень.

"Процес іде динамічно, незважаючи на наявність у лавах проблемних великих банків — «Форум» та «Брокбізнесбанк», — підкреслив Оленчик.

У свою чергу, присутній на прес-конференції голова ради Незалежної асоціації банків Роман Шпек повідомив, що представлена НБУ концепція розвитку банківської системи до 2020 року обговорювалася в асоціації, і банкіри спільно з НБУ мають намір працювати над питанням підвищення привабливості довгострокових депозитів у банках.

«Більша частина депозитів — короткострокова. При тому, що економіка потребує довгострокових кредитів. Але джерела таких ресурсів немає, і вкладник має право забирати кошти на першу вимогу», — пояснив банкір.

Зазначимо, що українці воліють вкладати кошти в короткострокові та середньострокові депозити, на які припадає 99% загального обсягу депозитів. Залучені банками кошти на термін більше 2 років формують лише 1% депозитної бази фізичних осіб.

23 грудня

Інші дати
Народився Степан Тимошенко
(1878, с.Шпотівка, Сумська область – 1972) – український вчений у галузі механіки. Автор фундаментальних праць з теорії опору матеріалів, теорії пружності та коливань. Один із організаторів і перших академіків Української академії наук. Основоположник школи прикладної механіки в США.
Розгорнути