chrome firefox opera safari iexplorer

Нова «чума» ХХІ століття — «рашизм»

18 липня 2014 о 11:32

Світ сьогодні опинився перед новим серйозним випробуванням, подібним до тих, які він вже проходив у ХХ столітті. Так, спочатку світова спільнота боролася з фашизмом, потім – зі сталінізмом. Тепер постала нова ідеологічна людиноненависницька ідеологія, яку умовно можна назвати «рашизмом».

За змістом вона суттєво не відрізняється від фашизму чи сталінізму. В першому випадку Гітлер знищував усіх «несправжніх» арійців по всьому світу, щоб захистити інтереси «справжніх» арійців. У другому випадку Сталін знищував всіх, хто не підтримував комуністичну ідеологію. А тепер Росія, яка спочатку боролася інформаційно та ідеологічно, по всьому світу підтримує будь-які методи (в тому числі, і військові), щоб знищити тих, хто не підтримує ідеологію «Русского мира». Усі, хто коли-небудь знав або вивчав російську мову, або має російське коріння, потрапляють під державний і політичний «захист» Путіна, незважаючи на те, хочуть вони цього «захисту» чи ні.

На прикладі України можна побачити, що ця ідеологія продовжує гірші традиції фашизму і сталінізму та передбачає її реалізацію будь-якими методами.

Думаю, що історія зі збитим на території Донеччини пасажирським літаком Малазійських авіаліній повинна нарешті зупинити дискусію (передовсім у європейському співтоваристві) стосовно того, чи варто боротися з новою «чумою» ХХІ століття на ім’я «рашизм».

Тепер абсолютно очевидно, що ті країни Євросоюзу, що були зв’язані економічними інтересами з Росію або ті, що вірили в можливість зупинки агресії Росії проти України лише толерантними, посередницькими методами, мають зрозуміти, що лише спільними зусиллями, застосовуючи політичні, економічні та, у разі необхідності, військові методи, можна буде забезпечити захист не лише України, а Європи та всього світу від нової загрози на ім’я «рашизм».

Микола Томенко, радник Президента України

Розділи: Думка читачів

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути