chrome firefox opera safari iexplorer

Україна може ввести обмеження на російську книжкову продукцію

28 липня 2014 о 18:20

У Кабінеті Міністрів України планують ввести санкції щодо книжкової продукції з Російської Федерації.

Про це заявив віце-прем'єр-міністр України Олександр Сич на брифінгу в понеділок, 28 липня, повідомляє прес-служба уряду.

«Коли складовою війни, яка зараз ведеться в Україні, є інформаційна війна, треба захищати український інформаційний простір, в тому числі і книгу. Тому ми це будемо робити, по-перше, обмежуючи надмірний імпорт, а по-друге, надаючи пільги для українською книги», — зазначив Сич.

За його словами, робоча група з питань державного протекціонізму українського книги запропонувала ввести ліцензування книжкової продукції. Крім того, відповідне рішення уряду вже напрацьовано.

«У зв'язку з рішенням уряду про введення санкцій відносно секторальних продукції, виробленої в РФ, комісія запропонувала впровадити відповідні санкції і щодо книг російського виробництва», — додав Сич.

Віце-прем'єр зазначив, що сьогодні на українському ринку 80% книг не вітчизняного, а російського виробництва. Крім того, за словами Сича, Кабмін зараз сприяє розвитку вітчизняного книговидання та книгорозповсюдження.

Як повідомлялося, з 29 липня 2014 року Росспоживнагляд заборонив імпорт до Росії українських овочевих, фруктових і рибних консервів. Раніше Росія заборонила ввезення рослинної продукції в багажі та молока з України. Зараз під забороною поставки до Росії свиней і продовольчої картоплі з України.

27 грудня

Інші дати
День пам’яті Мелетія Смотрицького
(1577, Хмельницька область - 1633) — світське ім'я Максим Герасимович, письменник, церковний і освітній діяч, український мовознавець, праці якого вплинули на розвиток східнослов'янських мов. Автор «Граматики слов'янської» (1619), що систематизувала церковнослов'янську мову.
«Не віра робить Русина русином, Поляка поляком, Литвина литвином, а народження і кров руська, польська і литовська». (Мелетій Смотрицький)
Розгорнути
Народився Василь Ємець
(1890, с.Шарівка, Харківська область – 1982) – бандуриста-віртуоза, бандурного майстра, історика, письменника. На своїй бандурі виконував транскрипції творів Бетховена, Чайковського, Дворжака і мріяв поставити її поруч арфи, скрипки, піаніно.
Розгорнути