chrome firefox opera safari iexplorer

Українська академія потрапила до книги рекордів Гіннеса

17 липня 2014 о 10:02

Національний університет «Острозька академія» отримав офіційний лист від адміністрації Книги рекордів Гіннеса, який підтверджує здобуття номінації «Найдовший марафон читання».

Про це повідомив Відділ зв’язків з громадськістю НаУОА.

Нагадаємо, що починаючи із 27 лютого, студенти та викладачі безперервно читали вірші Тараса Шевченка. Цей унікальний захід був приурочений до 200-річчя з Дня народження Великого Кобзаря та жертвам протистоянь в Україні. Відтак за 456 годин, зафіксованих на хронометрі, близько трьох тисяч учасників перечитали «Кобзар» 45 разів, а це – 11 250 творів. Також на вимогу Книги рекордів Гіннеса у залі проведення акції цілодобово вівся відеозапис з онлайн-трансляцією на офіційному сайті Острозької академії, працювали фотографи. Пряма трансляція марафону читання творів Тараса Шевченка зазнала 18 хакерських атак. Спостерігали за перебігом дійства 228 свідків, а координували акцію 114 стюардів. За період марафону учасники випили 1200 літрів кави та чаю і 1000 літрів води.

За словами фахівця відділу міжнародного співробітництва Острозької академії Сергія Галецького, після проведення акції потрібно було усе оформити документально, а це фото-, відеоматеріали на жорстких дисках і 15 кілограмів друкованого тексту українською і англійською мовами. Перевірка документів адміністрацією Книги рекордів Гіннеса зайняла близько трьох місяців. До речі, враховуючи теперішню ситуацію в Україні, жорсткі диски перевіряли навіть британські спецслужби. Утім, попри усе, Острозькій академії вдалося стати першим вищим навчальним закладом України, який увійшов у Книгу рекордів Гіннеса.

«Ми сказали: «Ми це зможемо!». І ми це зробили! Це наше спільне досягнення, яке вкотре довело, що ми можемо пишатися нашими креативними, згуртованими і дружними студентами. Уперше нашого Кобзаря вшанували на світовому рівні. У контексті подій сьогодення його творчість особливо актуальна, адже далекоглядність і пророчі слова Шевченка просто вражають», – ділиться враженнями ректор Острозької академії Ігор Пасічник.

Джерело: Страйк
Розділи: Новини освіти

26 грудня

Інші дати
Народився Євген Плужник
(1898, с.Кантемирівка, нині - Росія – 1936) – український письменник, поет, драматург, перекладач. Автор поетичних збірок «Дні», «Рання осінь», «Рівновага», роману «Недуга», п»єс «Просефор Сухораб», «У дворі на передмісті»
«Але ж пливуть, минають літа... Час і горами двига. ...І сум не такий, і радість не та... І тільки незмінна книга!» (Євген Плужник)
Розгорнути
Народився Володимир Владко
(1900, м. Санкт-Петербург - 1974) - український письменник-фантаст, автор повістей "Чудесний генератор", "Позичений час", "Фіолетова загибель", збірки "12 оповідань", "Сивий капітан", "Залізний бунт" та ін.
Розгорнути