chrome firefox opera safari iexplorer

З 1 липня ЖЕКи перестають бути посередниками послуг

02 липня 2014 о 13:08

З 1 липня споживачі будуть платити за послуги гарячого водопостачання та опалення безпосередньо «Київенерго», тоді як раніше посередниками між ними виступали ЖЕКи. 

Згідно з законом №1198-VII, прийнятим 10 квітня 2014 року, «Київенерго» переходить на прямі договори із київськими споживачами з 6800 будинків, передає слова гендиректора енергетичної компанії Олександра Фоменка «УП». 

Житлово-експлуатаційні організації (ЖЕО), яким раніше платили за гаряче водопостачання та опалення мешканці будинків, перераховували гроші «Київенерго», а частину коштів затримували у себе. 

Починаючи із липня рахунки на сплату гарячої води виставлятиме безпосередньо «Київенерго» — реквізити у квитанціях зміняться. Рахунки на сплату опалення також виставлятимуться від імені цієї компанії, але тільки з жовтня. До цього часу споживачам приходитимуть квитанції в ЖЕО, оскільки плата за опалення розбивається на цілий рік, і до жовтня люди мають сплатити залишок за попередній опалювальний сезон. 

За новими порядками «Київенерго» буде укладати договори з усіма власниками квартир, що займе немало часу. Закінчити укладання договорів планують до початку опалювального сезону в жовтні. До того часу прямими договірними відносинами вважатиметься сам факт виставлення рахунку з боку «Київенерго» і його сплата споживачами. 

Претензії до якості послуг, що надаються, наприклад, температури води, споживачам відтепер потрібно буде направляти також безпосередньо у «Київенерго». Крім того, відтепер ця організація стежитиме також за станом трубопроводів. 

Існує ще інша категорія споживачів — такі, в чиїх будинках працюють ЖБК (Житлово-будівельні кооперативи) та ОСББ (Об’єднання співвласників багатоквартирних будинків). Як будуть сплачувати за гарячу воду та опалення вони, поки що невідомо.

Розділи: Суспільство

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути