chrome firefox opera safari iexplorer

Ліквідація національного статусу закладів культури – шлях до знищення національної культури

11 серпня 2014 о 11:56

Радник Президента України, народний депутат Микола Томенко стурбований черговою спробою уряду передати провідні заклади культури, які мають національний статус, із державного бюджету до бюджету місцевих органів самоврядування. 

Микола Томенко зауважив, що ще кілька місяців тому це питання піднімалося, але під тиском громадськості та діячів культури вдалося зупинити цю ініціативу як абсурдну: «Очевидно, що Національна опера України, Національна філармонія України, Національна опера України ім. Т.Г. Шевченка, Національний академічний драматичний театр ім. Івана Франка тощо складають основу української культури. Передача їх до місцевих бюджетів чи то київського, чи то обласних неодмінно призведе до занепаду не лише статусного, а й фінансово – організаційного рівня забезпечення». 

«Найбільше дивує наполегливість Мінфіну зокрема та уряду загалом, які вважать, що економія кількох десятків мільйонів гривень врятує Україну. Така економія не лише не врятує Україну, а знищить українську культуру», – вважає Радник Президента України з гуманітарних питань.

Політик переконаний у тому, що спільно з громадськістю та діячами культури ця абсурдна ініціатива уряду не буде підтримана Верховною Радою України».

Джерело: tomenko.ua
Розділи: Громадська думка

31 березня

Інші дати
Микола Бокаріус
1869 – український вчений, один із засновників судової медицини. Першому в Україні було присвоєно звання заслуженого професора (1925). Єдиний в Україні Харківський науково-дослідний інститут судової експертизи носить ім’я його засновника – професора М.С. Бокаріуса.
Розгорнути
Борис Срезневський
1857 – російський і український метеоролог і кліматолог, професор, організатор метеорологічної служби в Україні, директор Київської метеорологічної обсерваторії.
Розгорнути
Корній Чуковський (Микола Корнейчуков)
(1882, м. Санкт-Петербург, Росія - 1969) – російський письменник, перекладач і літературознавець українського походження. Перекладач українських поетів (збірка «Молода Україна»), упорядник кількох видань російських перекладів Тараса Шевченка, автор нарису «Шевченко» (1911). Автор славнозвісних творів для дітей «Айболит», «Мойдодир», «Муха-Цокотуха» та ін.
«Поразительнее всего то, что широкие читательские массы России угадывали гениальность Шевченко даже сквозь плохие переводы, даже несмотря на цензурные бреши. Они так жадно хотели узнать, изучить его твор¬чество, в котором чувствовали столько родного, что требовали и требуют все новых изданий его «Кобзаря» в переводе на русский язык.» (Корній Чуковський).
Розгорнути
Народився Микола Міхновський
(1873, с.Турівка Полтавська область – 1924) – український політичний та громадський діяч, правник, публіцист, ідеолог державної самостійності України, автор славнозвісної брошури «Самостійна Україна».
«І нехай кожний з нас пам'ятає, що коли він бореться за народ, то мусить дбати за ввесь народ, щоб цілий народ не загинув через його необачність. Вперед ! Бо нам ні на кого надіятися і нічого озиратися назад». (Микола Міхновський)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...