chrome firefox opera safari iexplorer

На сході України не лишилося кардіоцентрів, що рятували немовлят

18 серпня 2014 о 10:40

На сході України не лишилося практично жодного кардіоцентру, який міг би надавати допомогу новонародженим із вродженими вадами серця

Так, Донецький центр дитячої кардіохірургії – єдине кардіохірургічне відділення на Донбасі, де надавалася допомога дітям з вродженими вадами серця – закрився. А це 250 дитячих операцій на рік, багато з яких робили новонародженим, повідомляє Радіо Свобода.

Тепер це навантаження лягає на найближчий – харківський центр. Який теж не може прийняти багатьох хворих. З кінця весни там не працює ключове обладнання, розповідає координатор зв’язків зі ЗМІ проекту «Врятуй серце» Маргарита Бергер.

«Зламався ангіограф, конкретно – його електронно-променева трубка. Це апарат для діагностики і операцій, особливо, коли йдеться про вади серця у дітей, особливо немовлят. За допомогою цього пристрою можна робити операції без розрізів. Хворих дітей транспортувати до Києва чи Дніпропетровська неможливо. Бо немовлята з вадою серця можуть просто не пережити дорогу. Тому збираємо кошти на ремонт приладу», – каже Бергер.

Без термінової високоспеціалізованої операції, новонароджені з вадами серця приречені на швидку смерть, говорить заввідділенням кардіохірургії Інституту загальної та невідкладної хірургії Харкова Ігор Полівенок. Він очікує збільшення кількості дітей з Донбасу.

Водночас у місті вже створилася черга з місцевих пацієнтів, які потребують діагностики чи операції з допомогою ангіографа.

«Це високі ризики для пацієнтів, ми вимушені деяких відправляти в Київ. Пацієнтів із зони АТО – біженців – все більше і більше. Звичайно, ми зверталися до держави. Грошей нема в бюджеті на це. „Грошей на ремонт і закупівлю медичної апаратури нема“, – нам відповіли так. І викручуватися рекомендували самим. В останній надії ми звернулися до людей, волонтерів – і ось це спрацьовує! Як завжди, народ допомагає сам собі, а не держава», – твердить кардіохірург.

Із необхідних 40 тис. євро волонтери проекту «Врятуй серце» (Save Heart) вже зібрали понад 19 тисяч доларів. Найбільше лікарі й активісти побоюються, щоб в регіоні не народилася дитинка, якій ангіограф буде потрібен негайно. Адже на 1000 новонароджених дітей в Україні у 8-10 діагностують вроджену ваду серця.

26 листопада

Інші дати
Народився Пилип Морачевський (псевд. — Хвилимон Галузенко)
(1806, с. Шестовиця, Чернігівська область – 1879) – український письменник, поет-романтик, перекладач. Автор перекладу українською мовою всіх чотирьох Євангелія, «Діяння Апостолів», «Апокаліпсис», «Псалтир». Євангелія в перекладах Морачевського досі використовують під час богослужінь.
«Все минеться, правда зостанеться» (Пилип Морачевський)
Розгорнути
Народився Олександр Левада (Косяк)
(1909, с. Кривчунка, Черкаська область – 1995) – український драматург та кіносценарист. Автор творів «Гомін лісів Таращанських», «Південний захід», «Фауст і смерть», роману «Два кольори». За його сценаріями поставлені фільми «Українська рапсодія», «Берег надії», «Родина Коцюбинських»
Розгорнути
Народився Опанас Заливаха
(1925, с. Гусинка, Харківська область – 2007) – український живописець, відомий правозахисник-шістдесятник. Лауреат Шевченківської премії за твори останніх років «ХХ вік», «Мироносиці», «Українська мадонна», «Портрет Василя Стуса», «Портрет Шевченка», «Козака несуть», «Початок». Автор книги «Алла Горська. Червона тінь калини. Листи. Спогади. Статті».
«Все можна взяти в чужинця, окрім віри. Віра, взята у чужинця, губить» (Опанас Заливаха)
Розгорнути