chrome firefox opera safari iexplorer

У Києві планують створити 7 лікарень інтенсивної терапії

28 серпня 2014 о 10:27

Столична влада має намір створити 5 дорослих та 2 дитячі лікарні, які надаватимуть цілодобову невідкладну медичну допомогу.

Про це під час відвідин київських медзакладів 27 серпня заявив радник мера Києва Михайло Радуцький, повідомляє сайт КМДА.

Заклади інтенсивної терапії планують відкрити на базі клінічних лікарень № 1, 6, 8, 12, лікарні швидкої меддопомоги та дитячих лікарень № 1 та № 2.  

За словами Радуцького, в умовах дефіциту бюджету єдине спасіння київської медицини у переформатуванні структури надання медичної допомоги.

«Столиця утримує непотрібні відділення, де фактично простоюють ліжка. Проста реорганізація, що практично не потребує додаткового фінансування, дозволить раціональніше використовувати потужності лікарень та підвищити якість медобслуговування», – зазначив Радуцький.

За словами директора Департаменту охорони здоров’я Михайла Ригана, створення лікарень інтенсивної терапії на 10-15% підвищить шанси на скоріше одужання пацієнтів, які потребують екстреного лікарського втручання в стаціонарі.

За даними КМДА, щороку стаціонарне лікування в столиці проходять понад 550 тисяч хворих, майже 60% яких потребують госпіталізації. При цьому як заклад інтенсивної терапії у місті функціонує лише лікарня швидкої медичної допомоги на лівому березі.

27 січня

Інші дати
Олекса Тихий
(27 січня 1927, хутір Їжівка, Краматорівський район, Артемівська округа — 5 травня 1984, тюремна лікарня м. Пермі) український дисидент, правозахисник, педагог, мовознавець, член-засновник Української гельсінської групи. Виступав на захист української мови. Помер в ув'язненні.
Розгорнути
Народився Павло Чубинський
(1839, м.Бориспіль Київська область – 1884) – український етнограф, фольклорист, поет, громадський діяч, автор слів Гімну України.
Душу й тіло ми положим За свою свободу, І покажем, що ми, браття, Козацького роду! Гей-гей, браття милі, Нумо братися за діло! Гей-гей пора вставати, Пора волю добувати!
Розгорнути
Народився Архип Куїнджі
(1842, м.Маріуполь - 1910) – український та російський живописець-пейзажист грецького походження, педагог. Автор картин «Українська ніч», «Дніпро вранці», «Ніч на Дніпрі».
Розгорнути
Народився Павло Тичина
(1891, с. Піски Чернігівська область – 1967) – український поет, перекладач, публіцист, громадський діяч.
«Не Зевс, не Пан, не Голуб-Дух, - Лиш Соняшні Клярнети. У танці я, ритмічний рух, В безсмертнім всі планети. Я був – не я. Лиш мрія, сон. Навколо дзвонні звуки, І пітьми творчої хітон, І благовісні руки». (Павло Тичина)
Розгорнути
Народився Іван Гончар
(27.01.1911 – 18.06.1993) – видатний громадський та культурний діяч, скульптор, живописець, графік, народознавець, колекціонер. Заслужений діяч мистецтв УРСР (1960), Лауреат Державної премії ім. Т. Шевченка (1989), Народний художник України (1991). Один з ініціаторів створення Українського товариства охорони пам’яток історії та культури, а також Музею народної архітектури та побуту України; засновник відомого в Україні й за кордоном громадського музею, який від 1960-х років став осередком українського національного відродження.
«Багато погроз і попереджень довелося почути мені від невігласів, які зневажали мою творчість, які забували про те, що без коренів немає дерева, а без дерева плодів …Я давно поставив собі за мету жити і творити для народу. Якщо вкласти всю душу в свою працю, то потім тобі це якось повернеться». (Іван Гончар)
Розгорнути

Новини Дивитися всі