chrome firefox opera safari iexplorer

Як виготовити з молодих зелених горіхів ліки

11 серпня 2014 о 12:04

У зелених незрілих плодах волоського горіха вітаміну С більше у шість разів, ніж у ягодах смородини, і в дев'ять разів, ніж у шипшині. Кислоти, які є в молодих горіхах, сприятливо впливають на серцево- судинну систему, знижують ризик захворювання на ішемію. А ще горіхові ядра посилюють чоловічу потенцію.

До речі, у горісі лікувальними є не тільки ядра, а й листя, зовнішня зелена шкаралупа, внутрішні перетинки. Листя і зелена шкаралупа містять дубильні речовини, ефірні олії, вітамін С, а внутрішні перетинки — йодисті сполуки.

Якщо проблеми зі шлунком: при проносі треба вибрати з горіха внутрішні перетинки, розтерти в ступці або змолоти на млинку для кави. Залити 1 ст. л. перетинок склянкою горілки, настояти тиждень у темному місці. Процідити і вживати по 5-6 крапель тричі на день. З другого дня кількість крапель можна зменшити. Цей засіб є дуже сильним, передозування його може спричинити закрепи.

Для дітей: при аденоїдах залити 1 ст. л. подрібненої зеленої шкаралупи склянкою води, закип'ятити й настояти годину. Закапувати в ніс по 6- 8 крапель 3-4 рази на день. Курс лікування — 20 днів.

Листя не викидайте: воно має протимікробну дію, настоєм із нього лікують гнійники. 2 ст. л. подрібненого листя заливають склянкою окропу і протирають проблемні ділянки шкіри.

При запаленні лімфатичних вузлів свіже листя волоського горіха можна прикладати до запалених лімфатичних вузлів, зверху наклавши теплу пов'язку.

Горіхівка

Зірвати зелені горіхи, які ще можна різати ножем. Цією настоянкою лікувати від проносу, болю в шлунку, навіть змащувати рани і виразки.

10 зелених горіхів, 100 г. цукру, 1 л самогонки.

Волоські зелені горіхи дрібно покраяти, скласти до слоїка та засипати цукром. Поставити на підвіконні на сонці. Тримати там доти, доки вони пустять сік, час від часу струшуючи. Тоді залити самогоном і тримати в темному місці ще місяць. Після того профільтрувати, перелити в пляшку, закоркувати.

Щоб не нищити молодих горіхів, їх можна позривати з гілок, які наламав буревій. До настою додають і кілька гвоздичок, корицю — для аромату.

Диво-ягода

Колись смородину вважали божественною ягодою. І приписували їй надзвичайні цілющі властивості.

Широкий спектр лікувальних властивостей зумовлений наявністю в ній у великій кількості вітамінів. Усього 20 грамів цієї ягоди забезпечує денну норму людини в аскорбіновій кислоті. Для оздоровчих властивостей особливо цінні дикі смородини, які ростуть майже всюди. Проте є і культурні сорти, які мало чим поступаються дикорослим.

Смородину використовують у народі для І лікування від захворювань травного тракту, порушень серцевого ритму, кардіоневрозів, вад серця, гіпертонії, гіпохромної анемії, атеросклерозу, застудних та інфекційних недуг; захворювань ротової порожнини, нирок. їдять тричі на день по 50 — 1001 грамів ягід.

Не менш цінне у смородини й листя. Його зривають після збору ягід, сушать у холодку на протязі.

Що малят купають саме в міцному наварі смородинового листя, напевно, знає кожна мама. Такого ж навару дають дитині пити по 2 ложки тричі на день (2 ст. ложки подрібненого листя на 250 мл окропу), коли маля погано спить чи в нього якесь запалення, під час застуди.

Звичайно, й дорослим також корисно.

23 січня

Інші дати
Народився Богдан Ханенко
(1848, с.Лотоки Чернігівська область – 1917) – промисловець, колекціонер, меценат. Відіграв важливу роль у створенні Київського художньо-промислового та наукового музею.
Розгорнути

Новини Дивитися всі