chrome firefox opera safari iexplorer

Чому корисно гуляти по осінньому лісі

30 вересня 2014 о 16:23

Особливо корисно знаходитися в лісі зі старими і високими деревами

Час, проведений в лісі, покращує здоров'я і допомагає відновитися від хвороб, пов'язаних зі стресом, йдеться в дослідженні, проведеному співробітниками Шведського університету агрономії (SLU). Особливо корисно знаходитися в лісі зі старими і високими деревами, пише infosmi.net.

Дослідження показало, що ліси позитивно впливають на людей, які страждають від захворювань викликаних стресом, і сприяють кращому відновленню. Дослідники з'ясували, що існує спосіб обчислити реабілітаційну ефективність конкретного лісу і витрати на поліпшення його показників.

«Мета нашого дослідження полягала в тому, щоб з'ясувати, чи має атмосфера лісу відбудовний ефект для пацієнтів з синдромом хронічної втоми, — розповіли Анн Доллинг і Ева-Марія Нордстрем з SLU. — Ми також вивчили, який вид лісу має найкращим ефектом».

У проекті брали участь люди, що страждали від синдрому хронічної втоми.

Результати показали, що найбільше людей приваблювали світлі і негусті ліси, а також ліси, розташовані поруч з озером. Простір, пейзажі та атмосфера були важливими чинниками. Психологічний стан пацієнтів, які відвідували ліс, покращився.

Дослідження також показало, що вік і висота дерев, густота лісу мають велике значення для реабілітаційного потенціалу. Для поліпшення здоров'я людей дерева повинні бути старше 70 років і вище 16 метрів.

Дослідження показало, що для реабілітаційних цілей можна зберегти від 6% до 18% лісів Швеції. В цьому випадку економічні втрати складуть всього від 0,1% до 1,6% від нинішніх показників.

16 квітня

Інші дати
Феодосій Федченко
1911 –  український метролог, фізик-експериментатор. Створив найточніший маятниковий годинник – астрономічний годинник Федченка (АГФ), яким оснащено більшість обсерваторій, станцій метро і телецентрів країн колишнього СРСР.
Розгорнути
Народився Борис Возницький
(1926, с. Ульбарів Рівненської обл. - 2012) - український мистецтвознавець, академік Української академії мистецтв, Герой України, лауреат Національної премії ім. Т. Шевченка, заслужений працівник культури України та Польщі, президент Українського національного комітету Міжнародної ради музеїв (ІСОМ), доктор honoris causa.
Розгорнути
Народилася Христина Алчевська (Журавльова)
(1841, м.Борзна Чернігівська область – 1920) - український педагог, організатор народної освіти, популяризатор української мови, народної пісні, творчості Тараса Шевченка. У своїй садибі у Харкові у 1899 році встановила перший у світі пам»ятник Тарасу Шевченку.
«Людина, яка в час масової безграмотності, працю задля просвіти народу зробила девізом свого життя і залишилася вірною тому девізові”. (Микола Сумцов про Христину Алчевську)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...