chrome firefox opera safari iexplorer

Озоновий шар відновлюється – метеорологи

11 вересня 2014 о 10:29

Озоновий шар, котрий захищає Землю від ультрафіолетових променів, демонструє ознаки відновлення після років небезпечного виснаження. Про це повідомляється в доповіді експертів Світової організації метеорологів (WMO) та Програми захисту довкілля ООН.

Як вважають фахівці, покращання стану озонового шару є доказом дієвості обмеження та заборони виробництва ряду речовин, які завдавали йому шкоди. Дотримання Монреальського протоколу від 1987-го року допоможе запобігти мільйонам випадків захворювання на рак шкіри та інших недуг.

Про це пише The Guardian.

Озонова діра над Антарктикою більше не росте. Проте, на думку вчених, пройде приблизно десять років, перш ніж вона почне зменшуватися.

«Міжнародні заходи щодо (збереження) озонового шару – це найбільша історія успіху в галузі довкілля… Це має надихнути нас виявити такий самий рівень наполегливості та згуртованості, підійшовши до ще серйознішого питання – кліматичних змін», — зазначив генеральний секретар WMO Мішель Жарро.

«Гадаємо, десь у 2025-му році ми зможемо з упевненістю сказати, що озонова діра меншає», — припустив старший науковий співробітник організації Гейр Браатен.

Найбільшою – близько 30 мільйонів квадратних кілометрів — озонова діра була в 2006-му році. Наразі її розмір – приблизно 20 мільйонів квадратних кілометрів – досить великий, аби крізь неї міг пройти Місяць. Розмір діри змінюється з року в рік, почасти в залежності від температури верхніх шарів атмосфери.

Зменшення в атмосфері кількості хімікатів, які шкодять озоновому шару, є корисним для довкілля в цілому, кажуть науковці. Більшість цих речовин є парниковими газами, відповідальними за глобальне потепління.

16 листопада

Інші дати
День працівників радіо, телебачення та зв’язку України
встановлений Указом Президента 11.11.1994 № 667/94 на підтримку ініціативи працівників радіо, телебачення і телекомунікаційної галузі України.
Розгорнути
Народився Богдан Кістяківський
(1868, м. Київ – 1920) – український правознавець, філософ права, соціолог. Редагував твори М. Драгоманова, написавши до них вступну розвідку. Наукові праці присвячені теорії права та соціології («Соціальні теорії науки і право»).
Розгорнути
Народився Михайло Паращук
(1878, с. Варваринці Тернопільської обл. - 1963) скульптор. Автор пам'ятника А. Міцкевичу у Львові та на могилі М. Драгоманова в Софії, скульптур для військової академії, Народної бібліотеки, Софійського університету, Музичного театру в столиці Болгарії.
Розгорнути
Народився Ігор Турчин
(1936, с.Софіївка, Одеська область - 1993) — гандбольний тренер. Створив команду «Спартак» (Київ) — 20-разового чемпіона СРСР, 13-разового переможця Кубку Європейських чемпіонів. За видатні досягнення в спорті І.Турчин і його команда занесені в Книгу рекордів Гіннеса.
Розгорнути