chrome firefox opera safari iexplorer

Роз'яснення МОН щодо оплати праці в установах та закладах освіти, які знаходяться в зоні АТО

19 вересня 2014 о 16:00

У зв’язку з численними зверненнями, які надходять до Міністерства освіти і науки України, щодо регулювання трудових відносин та оплати праці працівників навчальних закладів та установ освіти, які розташовані в зоні проведення антитерористичної операції (АТО), МОН повідомляє.

Працівники, які не виходять на роботу у зв’язку з переміщенням із районів проведення АТО, або ті, які залишаються в тих районах, але не мають змоги виходити на роботу через небезпеку для здоров’я та життя, не можуть бути звільнені за пунктом 4 статті 40 Кодексу законів про працю (за «прогул»). Про це повідомляє Міністерство соціальної політики України – центральний орган виконавчої влади, який відповідальний за нормативно-правове регулювання у сферах зайнятості, трудової міграції, трудових відносин, оплати і умов праці (лист від 08.07.2014 № 7302/0/14-14/13).

Роботодавцям рекомендовано, за необхідності, надавати працівникам на їх прохання оплачувані відпустки, відпустки без збереження заробітної плати, що надаються працівникам в обов’язковому порядку, та відпустки без збереження заробітної плати, які надаються за угодою сторін у порядку, визначеному законодавством.

При цьому звертаємо увагу на те, що у випадку надання працівникові щорічної основної відпустки, розрахунок відпускних здійснюється відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 8 лютого 1995 р. № 100 «Про затвердження Порядку обчислення середньої заробітної плати». Кошти мають бути сплачені в повному обсязі. Окрім того, згідно зі статтею 57 Закону України «Про освіту», педагогічним та науково-педагогічним працівникам при наданні щорічної основної відпустки держава гарантує виплату допомоги на оздоровлення у розмірі місячного посадового окладу (ставки заробітної плати). Здійснення цієї виплати є обов’язковим.

У разі неможливості виконання своїх функцій через небезпеку для здоров’я чи життя під час проведення АТО, керівники навчальних закладів, відповідно до статті 113 Кодексу законів про працю України, можуть здійснювати оплату праці працівників як під час простою не з вини працівника, тобто з розрахунку двох третин тарифної ставки встановленого працівникові розряду (окладу).

Оплата праці педагогічних та науково-педагогічних працівників, які приступили до роботи у новому навчальному році, здійснюється на загальних підставах у встановленому порядку.

23 січня

Інші дати
Народився Богдан Ханенко
(1848, с.Лотоки Чернігівська область – 1917) – промисловець, колекціонер, меценат. Відіграв важливу роль у створенні Київського художньо-промислового та наукового музею.
Розгорнути

Новини Дивитися всі