chrome firefox opera safari iexplorer

7 способів бути ситим, не переїдаючи

23 жовтня 2014 о 17:00

У жовтневому номері журналу Food Technology, що випускається Інститутом харчових технологій (Чикаго, США), наведений аналіз досліджень, в ході яких було встановлено, що певні поживні речовини і продукти можуть допомогти приборкати апетит і зберегти відчуття ситості

В першу чергу, вчені рекомендують звернути увагу на білки. Згідно з дослідженням, щоденне споживання полудня з високим вмістом білка допомагає контролювати апетит, відчувати ситість і уникнути нездорових вечірніх «перекусів» — відчуттю «повного шлунка» сприяють молочна сироватка, соя, горох, яєчний білок.

Крім цього, бажання перекусити зменшується при вживанні продуктів з цільного зерна і волокон — таких як цільнозерновий хліб або вівсяна каша.

По-третє, вчені рекомендують яйця, вживання яких на сніданок допомагає зменшити відчуття голоду в перервах між прийомами їжі.

Згідно четвертою рекомендацією, корисно вживати здорові жири, які містяться в мигдалі: згідно з дослідженнями, ті, хто щодня з'їдає 40 гр смаженого мигдалю, справляється з відчуттям голоду, не набираючи зайві кілограми.

П'ятим пунктом у списку значаться бобові: горох і сочевиця за рахунок насиченості білком і низького вмісту жиру забезпечують відчуття ситості.

На шостому місці серед рекомендацій вчених варто екстракт шафрану, благотворно впливає на апетит, настрій і зменшує тягу перекусити, пов'язану зі звичкою або стресом.

В якості ще одного засобу боротьби з голодом вчені рекомендують олію корейського кедра, чиї горіхи насичені здоровими природними жирами, сприяють виробленню «гормону ситості» — холецистокініну.

24 грудня

Інші дати
День працівників архівних установ
Свято встановлено в Україні «…враховуючи значний внесок архівних установ України у розвиток вітчизняної науки і культури, інші сфери життя суспільства, необхідність подальшого вдосконалення архівної справи та на підтримку ініціативи працівників архівних установ…» згідно з Указом Президента України «Про День працівників архівних установ» від 30 жовтня 1998 року № 1200/98.
Розгорнути
Народився Спиридон Черкасенко
(1876, м. Новий Буг Миколаївської обл. - 1940)  - письменник, педагог, журналіст, освітньо-культурний діяч. Автор п'єс, історичних романів, оповідань, віршованої трагендії "Коли народ мовчить" та історичної драми "Северин Наливайко". Деякі його вірші покладені на музику та стали народними піснями.
Розгорнути
Народився Костянтин Данькевич
(1905, м.Одеса – 1984) – український композитор, піаніст, педагог. Автор балету «Лілея», опер «Трагедійна ніч», «Боглан Хмельницький», «Назар Стодоля», музики до театральних вистав та кінофільмів.
Розгорнути
Народився В’ячеслав Чорновіл
(1937, с.Єрки, Черкаська область – 1999) – літературний критик, публіцист, політичний діяч. Герой України.
«Однак шани заслуговує тільки той, хто шанує самого себе... Бо Україна починається з тебе.» (Вячеслав Чорновіл)
Розгорнути