chrome firefox opera safari iexplorer

Навчальні заклади можуть приймати дітей без щеплень, — роз’яснення Міносвіти та МОЗ

03 жовтня 2014 о 18:33

Оскільки в країні склалася непроста ситуація із кількістю нещеплених дітей, а також у зв’язку із тимчасовими складностями у забезпеченні достатньою кількістю вакцин, Міносвіти спільно з МОЗ надіслали обласним та Київській міській державним адміністраціям лист із рекомендаціями щодо вирішення окремих питань зарахування до дошкільних і загальноосвітніх навчальних закладів дітей, у яких відсутні обов’язкові профілактичні щеплення.

Посилаючись на пункт 6 Положення про дошкільний навчальний заклад, затвердженого урядовою постановою від 12.03.2003 р. № 305 та статтю 18 Закону України «Про загальну середню освіту», у листі підкреслюється необхідність надання навчальному закладу (як дошкільному, так і загальноосвітньому) поряд із заявою медичної довідки про стан здоров'я дитини. При цьому наголошується обов’язковість профілактичних щеплень в Україні проти таких захворювань, як туберкульоз, поліомієліт, дифтерія, кашлюк, правець та кір, що також закріплена на законодавчому рівні і знаходить своє відображення у довідці.

Разом з тим, керівникам навчальних закладів дозволено в індивідуальному порядку зараховувати на навчання дітей, яким не були проведені вищевказані щеплення, за умови надання батьками або особами, які їх замінюють, висновку лікарсько-консультативної комісії (ЛКК) лікувально-профілактичного закладу державної (комунальної) форми власності, в якому має зазначатись, що дитина здорова і може відвідувати начальний заклад.

Якщо мова йде про загальноосвітні школи, до висновку ЛКК має додаватися й висновок епідеміолога про епідемічну ситуацію у регіоні та оточення.

У разі, якщо з певних причин комісія заборонила дитині відвідувати навчальний заклад, то надалі батьки мають звернутися до місцевих органів управління освітою та за їх допомогою вирішити питання щодо подальшої форми здобуття освіти їх дитиною. До того ж, як підсумовується у спільному листі МОН та МОЗ, важливою є й належна роз’яснювальна робота серед батьків про необхідність обов’язкових профілактичних щеплень.

Джерело: Освіта.ua
Розділи: Новини освіти

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути