З благословення єпископа Кременчуцького і Лубенського Миколи, з 2 по 31 грудня в Кременчуцькій єпархії УПЦ перебуватиме ковчег з мощами одного з найбільш шанованих у християнському світі святих — Святителя Миколая, архієпископа Мир Лікійських, Чудотворця.
За даними прес-служби єпархії, реліквію буде привезено з італійського міста Барі, і впродовж місяця в храмах Кременчуцької єпархії всі бажаючі зможуть піднести молитви, попросити заступництва Святого Миколая Чудотворця.
Також будуть відправлятися водосвятні молебні святителеві Миколаю Чудотворцю.
На святого Миколая — 19 грудня — священний ковчег з мощами перевезуть до Свято-Успенського кафедрального собору Кременчука. У святковий день о 9.00 відбудеться урочисте архієрейське Богослужіння, яке очолить єпископ Кременчуцький і Лубенський Микола.
Графік перебування мощів Святителя Миколая в Кременчуцькій єпархії:
2-3 грудня – храм Святого Георгія Побідоносця в місті Гребінка;
4-5 грудня – храм Різдва Пресвятої Богородиці в місті Пирятин;
6-7 грудня – храм Благовіщення Пресвятої Богородиці в місті Лохвиця;
8- 9 грудня – храм Апостола Іоана Богослова в місті Червонозаводське;
10-14 грудня – храм Різдва Пресвятої Богородиці в місті Лубни;
15-16 грудня – храм в ім`я святого Архістратига Михаїла в місті Глобине;
17 грудня – храм Святого Георгія Побідоносця в місті Градижськ;
18-21 грудня – Свято-Успенський Кафедральний собор в місті Кременчук;
22-31 грудня – Свято-Троїцький собор в місті Кременчук.
***
Історія Миколая Чудотворця йде з III століття, коли жив цей святий. Успадкувавши від батьків великі багатства, Миколай (жив у місті Патари, на території сучасної Туреччини) роздавав їх бідним, причому робив це таємно, не афішуючи.
Славу заступника невинних він заслужив після того, як просив імператора помилувати чиновників, звинувачених у державній зраді.
Миколай є покровителем людей, які перебувають в дорозі, тому багато водіїв сьогодні ставлять в салон автомобіля іконку з його образом. Крім того, Миколай є покровителем дітей.