chrome firefox opera safari iexplorer

Навчальні заклади атестуватимуть по-новому

04 листопада 2014 о 14:25

Міністерством освіти і науки розроблено новий проект Порядку державної атестації дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних навчальних закладів, яким буде встановлено основні завдання і умови проведення атестації навчальних закладів.

Документом встановлено, що державна атестація є основною формою державного контролю за діяльністю навчальних закладів незалежно від їх підпорядкування, типу та форм власності.

Передбачається, що головним завданням державної атестації стане встановлення відповідності діяльності навчального закладу державній освітній політиці та забезпечення надання ним якісної освіти. Також під час проведення атестації контролюватиметься дотримання навчальним закладом державних освітніх стандартів.

Проектом документа встановлено, що державна атестація навчальних закладів буде проводитися один раз на десять років.

Для проведення державної атестації конкретного навчального закладу буде створюватися атестаційна комісія, члени якої повинні мати відповідну освіту, належну професійну кваліфікацію, практичний досвід роботи, володіти необхідними знаннями та навичками. Також до комісій будуть включатися представники громадськості, кількість яких у складі атестаційної комісії повинна становити не менше третини від її складу.

Атестаційна експертиза, яку здійснюватиме атестаційна комісія включатиме 16 критеріїв діяльності навчального закладу від облаштування територій та створення умов до навчання до зовнішнього та внутрішнього моніторингу результатів навчальних досягнень учнів тощо.

Термін атестаційної експертизи не може перевищувати 15 робочих днів, із врахуванням терміну роботи атестаційної комісії безпосередньо у навчальному закладі, що, своєю чергою, не може перевищувати 5 робочих днів.

За результатами атестаційної експертизи атестаційної комісією надаватиметься аргументований висновок та вмотивовані конкретні рекомендації для навчального закладу щодо підвищення якості надання освітніх послуг населенню.

Передбачається, що результати державної атестації навчальних закладів будуть оприлюднюватися у ЗМІ, на сайтах органу, що здійснює державну атестацію та навчального закладу.

Результати державної атестації навчального закладу також будуть визначальними при атестації керівних кадрів навчального закладу, що атестується.

Інструктивно-методичне забезпечення державної атестації навчальних закладів здійснюватиме Міністерство освіти і науки, а контроль за її проведенням – Державна інспекція навчальних закладів.

У Міністерстві освіти і науки повідомили, що приймання пропозицій та зауважень до нового проекту Порядку державної атестації дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних навчальних закладів триватиме до 01 грудня 2014 року.

Текст проекту наказу розміщений на сайті Міністерства освіти і науки за наступним 

Джерело: osvita.ua
Розділи: Новини освіти

19 листопада

Інші дати
День працівників гідрометеорологічної служби
Державна гідрометеорологічна служба, яка функціонує у складі Міністерства охорони навколишнього природного середовища України, відіграє ключову роль в отриманні даних про поточні та очікувані гідрометеорологічні умови, сучасний клімат, його можливі коливання та зміни в майбутньому, прогнозування та попередження стихійних гідрометеорологічних явищ.
Розгорнути
День скловиробника
Професійне свято працівників скляної промисловості не випадково збігається з днем народження видатного російського вченого М. В. Ломоносова. Михайло Ломоносов був творцем хімічного виробництва глазурі, скла, порцеляни. Розробив технологію і рецептуру кольорового скла, які він використовував для створення мозаїчних картин. Винайшов порцелянову масу.
Розгорнути
День пам’яті Петра Дорошенка
(1627, м. Чигирин, Черкаська область – 1698) – визначний український державний, політичний та військовий діяч, гетьман України (1665 – 1676). Провів ряд важливих реформ, створив постійне 20-тисячне військо, встановив на українському кордоні нову митну лінію і почав карбувати власну монету. Стратегічною метою всієї внутрішньої і зовнішньої політики - було об'єднання під своєю владою Лівобережної і Правобережної України.
Розгорнути
Народлася Катря Гриневичева
(Катерина Василівна Гриневич; 1875, м.Винники, Львівська область - 1947) – українська письменниця, громадська діячка. Автор збірки новел «Непоборні», повістей «Шоломи в сонці» та «Шестикрилець». Померла 25 грудня 1947 р. в Німеччині, у Берхтесґадені, Баварія, похована там же.
Розгорнути