chrome firefox opera safari iexplorer

Навчальні заклади атестуватимуть по-новому

04 листопада 2014 о 14:25

Міністерством освіти і науки розроблено новий проект Порядку державної атестації дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних навчальних закладів, яким буде встановлено основні завдання і умови проведення атестації навчальних закладів.

Документом встановлено, що державна атестація є основною формою державного контролю за діяльністю навчальних закладів незалежно від їх підпорядкування, типу та форм власності.

Передбачається, що головним завданням державної атестації стане встановлення відповідності діяльності навчального закладу державній освітній політиці та забезпечення надання ним якісної освіти. Також під час проведення атестації контролюватиметься дотримання навчальним закладом державних освітніх стандартів.

Проектом документа встановлено, що державна атестація навчальних закладів буде проводитися один раз на десять років.

Для проведення державної атестації конкретного навчального закладу буде створюватися атестаційна комісія, члени якої повинні мати відповідну освіту, належну професійну кваліфікацію, практичний досвід роботи, володіти необхідними знаннями та навичками. Також до комісій будуть включатися представники громадськості, кількість яких у складі атестаційної комісії повинна становити не менше третини від її складу.

Атестаційна експертиза, яку здійснюватиме атестаційна комісія включатиме 16 критеріїв діяльності навчального закладу від облаштування територій та створення умов до навчання до зовнішнього та внутрішнього моніторингу результатів навчальних досягнень учнів тощо.

Термін атестаційної експертизи не може перевищувати 15 робочих днів, із врахуванням терміну роботи атестаційної комісії безпосередньо у навчальному закладі, що, своєю чергою, не може перевищувати 5 робочих днів.

За результатами атестаційної експертизи атестаційної комісією надаватиметься аргументований висновок та вмотивовані конкретні рекомендації для навчального закладу щодо підвищення якості надання освітніх послуг населенню.

Передбачається, що результати державної атестації навчальних закладів будуть оприлюднюватися у ЗМІ, на сайтах органу, що здійснює державну атестацію та навчального закладу.

Результати державної атестації навчального закладу також будуть визначальними при атестації керівних кадрів навчального закладу, що атестується.

Інструктивно-методичне забезпечення державної атестації навчальних закладів здійснюватиме Міністерство освіти і науки, а контроль за її проведенням – Державна інспекція навчальних закладів.

У Міністерстві освіти і науки повідомили, що приймання пропозицій та зауважень до нового проекту Порядку державної атестації дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних навчальних закладів триватиме до 01 грудня 2014 року.

Текст проекту наказу розміщений на сайті Міністерства освіти і науки за наступним 

Джерело: osvita.ua
Розділи: Новини освіти

16 квітня

Інші дати
Феодосій Федченко
1911 –  український метролог, фізик-експериментатор. Створив найточніший маятниковий годинник – астрономічний годинник Федченка (АГФ), яким оснащено більшість обсерваторій, станцій метро і телецентрів країн колишнього СРСР.
Розгорнути
Народився Борис Возницький
(1926, с. Ульбарів Рівненської обл. - 2012) - український мистецтвознавець, академік Української академії мистецтв, Герой України, лауреат Національної премії ім. Т. Шевченка, заслужений працівник культури України та Польщі, президент Українського національного комітету Міжнародної ради музеїв (ІСОМ), доктор honoris causa.
Розгорнути
Народилася Христина Алчевська (Журавльова)
(1841, м.Борзна Чернігівська область – 1920) - український педагог, організатор народної освіти, популяризатор української мови, народної пісні, творчості Тараса Шевченка. У своїй садибі у Харкові у 1899 році встановила перший у світі пам»ятник Тарасу Шевченку.
«Людина, яка в час масової безграмотності, працю задля просвіти народу зробила девізом свого життя і залишилася вірною тому девізові”. (Микола Сумцов про Христину Алчевську)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...