chrome firefox opera safari iexplorer

Спілку письменників України очолив Михайло Сидоржевський

30 листопада 2014 о 15:47

Національну Спілку письменників України очолив Михайло Сидоржевський, голова Київської організації НСПУ.

Його більшістю голосів — 249 з 371 — затвердили делегати з'їзду Спілки в суботу, 29 листопада.

Друге місце посів Євген Кононенко — він набрав 67 голосів.

Союз письменників залишався без керівника з 30 липня цього року, коли колишній голова НСПУ Віктор Баранов помер після тривалої хвороби.

В одному зі своїх нещодавніх інтервью Сидоржевський зазначив, що в останні роки НСПУ «безвідповідально проїдала» набуте ще в радянські часи майно і авторитет Спілки. На його думку, так і не було сформовано концепції діяльності Спілки в нових умовах.

Але все ж, сподівається Сидоржевський, ще є час «зупинити самознищення» та «модернізувати і демократизувати» НСПУ.

«У сучасному літературному процесі Спілка має стати ефективним менеджером, який ініціює книжкові серії, займається пропагандою української ілтератури в країні та за кордоном, і при цьому виступає в ролі профспікової організації, що надає матеріальну і правову та соціальну підтримку письменників, виступаючи ініціатом законів, які захищають літераторів та авторське право» — зазначив він у інтервью «УЛГ».

Михайло Олексійович Сидоржевський народився 5 травня 1958 року в селі Старий Солотвин, Бердичівський район Житомирської області. Сидоржевський — громадський діяч, публіцист, редактор, поет.

Джерело: DT.UA
Розділи: Новини культури

26 квітня

Інші дати
Леонід Плющ
1939 –  математик, публіцист, учасник правозахисного руху в СРСР. Дисидент. Член Ініціативної групи захисту прав людини, член Закордонного представництва Української Гельсінської групи.
Розгорнути
Народився Станіслав Тельнюк
(1935, с.Іскрівка Запорізька область – 1990) - український письменник, літературний критик, редактор, перекладач.
Розгорнути
Народився Микола Зеров
(1890, м.Зіньків Полтавська область - 1937) - український літературознавець, лідер «неокласиків», майстер сонетної форми і блискучий перекладач античної поезії.
Емаль Дніпра, сліпучо-синій сплав. Газон алей і голе жовтоглиння, І в поводі прозорого каміння Зелені луки — як розлогий став. Ніколи так жадібно не вбирав Я красоти весняного одіння, Пісок обмілин, жовтобоке ріння, Брунатні лози і смарагди трав. (Микола Зеров)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...