chrome firefox opera safari iexplorer

У центрі Києва відкрили меморіальну дошку Михайлу Драй-Хмарі (фото)

06 листопада 2014 о 14:10

6 листопада у центрі Києва (на будинку по вул. Садова, 1/14, що біля Кабміну) урочисто відкрили меморіальну дошку видатному українському поету, літературознавцю, ученому-філологу, перекладачу Михайлу Драй-Хмарі.

Відкриття цієї меморіальної дошки стало можливим завдяки ініціативі Миколи Томенка та його Фонду «Рідна країна», а також декану юридичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка Івану Гриценку.

Постать видатного поета з нагоди 125-річчя від дня його народження було вирішено увіковічнити на будинку по вул. Садовій у Києві, де він мешкав і творив більше 10 років, до свого арешту (жив він у квартирі № 5 на другому поверсі).

Меморіальна дошка виготовлена Київською творчою майстернею архітектури, скульптури та дизайну сім’ї Рачковських: ескіз зробила архітектор Лідія Рачковська, металеву скульптуру виготовив Максим, а з каменем працював скульптор Олександр.

Фото Муніципальної ліги Києва

Фото Муніципальної ліги Києва


Фото Муніципальної ліги Києва

Фото Муніципальної ліги Києва


Фото Муніципальної ліги Києва

Фото Муніципальної ліги Києва


6-11-3

Фото Муніципальної ліги Києва

Як відомо, 10 жовтня 2014 року виповнилося 125 років з дня народження видатного українського поета, літературознавця, ученого-філолога, перекладача Михайла Драй-Хмари, що народився у с. Малі Канівці нинішнього Чорнобаївського району Черкаської області.

Він володів 19-ма мовами, зробив неоціненний внесок в розвиток української літератури своїми перекладами.

За часів сталінських репресій зазнав тортур і ув’язнення. За однією з версій, М. Драй-Хмара загинув, добровільно зголосившись стати на місце смертника під час чергового «вибіркового» розстрілу кожного п’ятого, рятуючи тим самим життя молодої людини…

Нагадаємо, за сприяння Фонду Миколи Томенка «Рідна країна» 10 жовтня 2014 р. у рідному селі М. Драй-Хмари (с. Малі Канівці Чорнобаївського району Черкаської області) відкрили стелу на в’їзді до села з написом: «Малі Канівці. Батьківщина відомого поета Михайла Драй-Хмари».

«Рідна країна»

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути