chrome firefox opera safari iexplorer

В Києві частину Інститутської вулиці перейменують в Героїв Небесної сотні

06 листопада 2014 о 15:00

Комісія з питань перейменувань при міському голові Києва вирішила перейменувати частину вулиці Інститутська в столиці на вулицю Героїв Небесної сотні. Про це повідомляє депутат, голова комісії з питань культури та туризму Київради Ігор Луценко у своєму Facebook.

«Вирішили назвати вулицю Героїв Небесної сотні (був варіант просто „Небесної сотні“). Найбільш гаряче обговорення – чи повністю Інститутську міняти, чи частково. Вирішили частково – від Хрещатика до Ольгинської», — повідомив він.

Луценко також анонсував перейменування ще низки вулиці Києва.

«Комісія з питань перейменувань при міському голові прийняла декілька рішень. По-перше, рекомендувала Київраді повернути історичні назви: Фрунзе – Кирилівська, площа Дзержинського – Либідська площа», — написав депутат.

«Також (комісія) схвалила і рекомендувала організувати громадське обговорення перейменувань: вулиця Металістів – академіка Брайчевського», — додав Луценко

«Відмовили ми у перейменуванні вулиці Чернігівської чи Старобориспільської на вулицю генерала Пузікова (Пузіков – радянський генерал, воював проти українських військ,починаючи з 20-х років минулого століття, аж до кінця другої світової)», — повідомив він.

Раніше повідомлялось, що більш як 60% киян підтримали перейменуваннявулиці Інститутської на Героїв Небесної сотні.

30 березня

Інші дати
Година землі
Година Землі – це міжнародна щорічна година, яка завжди проводиться в останню суботу березня закликаючи людей вимкнути світло та електричні пристрої на одну годину. Розпочинається акція о 20:30 годині і триватиме до 21:30. Саме в цей період багатьох людей закликають зекономити світло хоча б на 60 хвилин. 
Розгорнути
Олексій Івахненко
1913 – український учений у галузі інформатики, обчислювальної техніки, автоматичного керування, кібернетики і математичного моделювання. Академік НАН України.
 
Розгорнути
Олексій Коломійченко
1898 –  український отоларинголог. Вперше в Україні застосував видалення сторонніх тіл з гортані, трахеї та бронхів без трахеотомії. Автор праць з проблем новоутворень вуха, горла і носа, отосклерозу тощо. Створив українську школу отоларингологів.
Розгорнути
Борис Романицький 
1891 – визначний театральний режисер і актор. Народний артист СРСР. Співзасновник і художній керівник Театру ім. М. Заньковецької, спочатку мандрівного, а з 1931 р. – стаціонарного в Запоріжжі, з 1944 р. – у Львові. Лауреат Шевченківської премії.
Розгорнути
Народився Микола Барабашов
(1894, м. Харків – 1971) - український астроном, дослідник Місяця і планет Сонячної Системи. Іменем М.Барабашова названо малу планету та кратер на Марсі.
Розгорнути
1922 року у Києві створений театр-студія «Березіль»
(нині - Харківський державний академічний драматичний театр ім. Т.Шевченка)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...