chrome firefox opera safari iexplorer

Київська “Батьківщина” підготувала рішення про перейменування Інститутської на вул. Героїв “Небесної Сотні”

14 березня 2014 о 12:06

Фракція “БЮТ-Батьківщина” у Київраді підготувала юридично необхідний проект рішення Київради “Про перейменування вулиці Інститутської у Печерському районі м. Києва на вулицю Героїв Небесної сотні”. Про це повідомила голова фракції “БЮТ-Батьківщина” у Київраді Тетяна Меліхова.

“Вулиця, де полягли герої, вже давно найменована громадою в ім’я їхнього подвигу, тепер справа лише за формальностями. Тому наша фракція підготувала юридично необхідний проект рішення щодо формалізування перейменування вул. Інститутської на вул. Героїв Небесної сотні. Адже відповідно до законодавства рішення, яке вже прийняте на Майдані, а також всіма жителями України, які безмежно вдячні героям, що віддали свої життя за наше краще майбутнє на вул. Інститутській, повинно бути формалізоване владою”, — заявила Т.Меліхова.

Депутатка наголосила, що у Парламенті існують проекти Постанов № 4353 від 04.03.2014 Про вшанування пам’яті Небесної Сотні, відповідно до якого ВРУ рекомендує Київській міській раді перейменувати вулицю Інститутську на вул. Героїв Небесної сотні та проект Постанови № 4207 від 23.02.2014 Про перейменування вулиць у місті Києві на честь загиблих учасників масових акцій громадського протесту.

“Але відповідно до законодавства, рішення про перейменування вулиць має приймати орган місцевого самоврядування — тобто Київрада — для внесення відповідних змін в реєстрі вулиць Києва. І тому це питання Київрада повинна розглянути на найближчому пленарному засіданні”, — наголосила Т.Меліхова.

Джерело: 7days-ua.com
Розділи: Суспільство

31 березня

Інші дати
Микола Бокаріус
1869 – український вчений, один із засновників судової медицини. Першому в Україні було присвоєно звання заслуженого професора (1925). Єдиний в Україні Харківський науково-дослідний інститут судової експертизи носить ім’я його засновника – професора М.С. Бокаріуса.
Розгорнути
Борис Срезневський
1857 – російський і український метеоролог і кліматолог, професор, організатор метеорологічної служби в Україні, директор Київської метеорологічної обсерваторії.
Розгорнути
Корній Чуковський (Микола Корнейчуков)
(1882, м. Санкт-Петербург, Росія - 1969) – російський письменник, перекладач і літературознавець українського походження. Перекладач українських поетів (збірка «Молода Україна»), упорядник кількох видань російських перекладів Тараса Шевченка, автор нарису «Шевченко» (1911). Автор славнозвісних творів для дітей «Айболит», «Мойдодир», «Муха-Цокотуха» та ін.
«Поразительнее всего то, что широкие читательские массы России угадывали гениальность Шевченко даже сквозь плохие переводы, даже несмотря на цензурные бреши. Они так жадно хотели узнать, изучить его твор¬чество, в котором чувствовали столько родного, что требовали и требуют все новых изданий его «Кобзаря» в переводе на русский язык.» (Корній Чуковський).
Розгорнути
Народився Микола Міхновський
(1873, с.Турівка Полтавська область – 1924) – український політичний та громадський діяч, правник, публіцист, ідеолог державної самостійності України, автор славнозвісної брошури «Самостійна Україна».
«І нехай кожний з нас пам'ятає, що коли він бореться за народ, то мусить дбати за ввесь народ, щоб цілий народ не загинув через його необачність. Вперед ! Бо нам ні на кого надіятися і нічого озиратися назад». (Микола Міхновський)
Розгорнути