chrome firefox opera safari iexplorer

«Херсонес Таврійський» позбавили самостійного статусу

25 січня 2015 о 17:22

21 січня 2015 року так званий «Уряд Севастополя» створив «державний заклад культури» — Об’єднаний музей-заповідник історії Севастополя, до складу якого увійшли 12 об’єктів культурної спадщини, об’єднаних єдиним фактором – місцезнаходженням на території м. Севастополя.

Зокрема, це: «Херсонес Таврійський» (з фортецями Каламіту і Чембало), панорама «Оборони Севастополя» з меморіальним комплексом на Історичному бульварі, Малахов-курган, Діорама на Сапун-горі, Музей-усипальниця адміралів у Володимирському соборі, Будинок-музей севастопольського підпілля, Братський цвинтар, Олександрівська і Михайлівська батареї, Батарея №4, балаклавські форти «Південний» і «Північний», а також форт «Літер А5» на вулиці Меншикова, Державний ландшафтно-архітектурний заказник «Максимова дача» і балаклавська підземна штольня.

Принципи, на основі яких було зроблено так зване об’єднання, позбавлені логіки. Але найбільшою несподіванкою стало позбавлення заповідника, який є об’єктом Світової спадщини ЮНЕСКО, самостійного статусу, що суперечить всім міжнародним нормам. Як відомо з публікацій, «Уряд Севастополя» приймав рішення таким чином, що навіть директор «Херсонесу Таврійського» Леонід Жунько нічого про це не знав.

Основними видами діяльності новоствореної установи будуть реалізація програми військово-патріотичного виховання, завдань Російського військово-патріотичного товариства тощо.

В народі заповідник отримав назву «Від палеоліту до Головліту».

prostir.museum

Розділи: Суспільство

23 грудня

Інші дати
Народився Степан Тимошенко
(1878, с.Шпотівка, Сумська область – 1972) – український вчений у галузі механіки. Автор фундаментальних праць з теорії опору матеріалів, теорії пружності та коливань. Один із організаторів і перших академіків Української академії наук. Основоположник школи прикладної механіки в США.
Розгорнути