chrome firefox opera safari iexplorer

Театр Франка присвятив прем'єру колезі, загиблому на Майдані

19 лютого 2015 о 16:09

19, 20 та 21 лютого, до річниці подій на Майдані, Національний театр імені Івана Франка три дні поспіль покаже свою прем’єрну виставу «Щоденники Майдану» (режисер Андрій Май).

Цей триденний проект театр вирішив присвятити пам’яті Андрія Мовчана, який працював у театрі Франка, але трагічні події у центрі столиці передчасно обірвали його життя − рік тому. Андрієві було лише 34 роки. Сьогодні його ім’я – серед героїв Небесної Сотні, повідомляє Сultprostir.ua.

Проект «Щоденники Майдану» нещодавно приймав участь у міжнародному театральному фестивалі Lessingtage-2015, який проходив у Гамбурзі та був присвячений темі миру. «Щоденники Майдану» − документальна п’єса, в основі якої інтерв’ю учасників подій на Майдані. У виставі звучать свідчення людей, які приймали участь в протестах у центрі Києва.

Серед таких активістів був і Андрій Мовчан. У театрі його лагідно називали Світлячок. Адже світло – це його покликання, професія, захоплення. Саме технічний – освітлювальний – напрям Андрій і визначав в системі роботи театру імені Франка.

Його дуже цінували колеги. Сам Андрій горів «театром», дуже любив різні вистави. Колеги розповідають: «У Андрія була чітка громадянська позиція. Не показова. На Майдан він почав ходити вже з того дня, коли відбулося побиття студентів – і нікому про це нічого не говорив. Просто він кожен день був там, намагався допомогти людям…».

Портрет Андрія Мовчана, який для франківців так і лишається Світлячком, сьогодні − на стіні театру… Він, як і раніше, поруч з колегами. Його світло не гасне.

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути