chrome firefox opera safari iexplorer

Глядачі хочуть дивитися сучасне українське кіно

30 березня 2015 о 12:50

Кінотеатр українського фільму «Ліра» користується незмінною популярністю у публіки, про що свідчать результати продажів квитків за березень: усього сеанси кінотеатру в перший місяць весни відвідали близько 2000 глядачів.

Кінотеатр продовжує пропонувати публіці різноманітну програму показів, знайомлячи глядачів із сучасним українським кіно в усьому його розмаїтті. У квітні в планах кінотеатру, зокрема, приділити увагу юним кіноглядачам і показати всі новинки дитячого українського кіно.

2 квітня маленькі глядачі побачать анімаційний фільм «Пригоди Котигорошка та його друзів», 3 квітня юним кіноманам буде показаний повнометражний мультфільм «Бабай». 4 квітня маленькі сінефіли побачать на великому екрані дитячий художній фільм Анатолія Матешка «Трубач».

Дорослих кіноманів у квітні теж чекає насичена програма: 2 квітня кінокритик і телеведучий Володимир Войтенко представить глядачам класичний фільм Бориса Івченка «Пропала грамота». 3 квітня публіці буде показаний фільм «Хайтарма», який глядачам представить режисер картини Ахтем Сейтаблаєв.

«Якби, крім київської «Ліри», було створено ще 30 кінотеатрів українського сучасного фільму по всій Україні, то протягом місяця можна було без труднощів зібрати 600 тисяч глядачів. Це означає, що в кінці року було б близько 7,5 мільйонів глядачів. Але для цього потрібна воля держави. Поки діяльність «Ліри» — це вельми невелика кількість ентузіастів і волонтерів. Але це не заважає нашому кінотеатру користуватися популярністю у глядачів. Багато сеансів йдуть з аншлагами. Бувають і кіноманські стовпотворіння. Наприклад, на недавньому показі «Племені» Мирослава Слабошпицького був переаншлаг. У кінотеатр просто не помістилися всі охочі подивитися картину, багато хто не потрапили в зал, як це було і на відкритті «Ліри». І це неймовірно. Адже фільм Мирослава вже був у прокаті і навіть викладений в Інтернет. І тим не менш, на показ прийшов натовп. Це говорить про те, наскільки кінопрокатники недооцінюють інтерес глядачів до сучасного українському кіно», — розповів Cultprostir Дмитро Томашпольський, режисер, організатор кінотеатру «Ліра».

Джерело: Сultprostir.UA
Розділи: Новини культури

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути