chrome firefox opera safari iexplorer

Сьогодні Ліна Костенко святкує свій ювілей

19 березня 2015 о 12:26

Сьогодні видатній українській письменниці, поетесі-шістдесятниці Ліні Костенко виповнюється 85 років.

Українська поетеса Ліна Костенко народилася у родині вчителів 19 березня 1930 року в Ржищеві Київської області.

Свою першу поетичну збірку «Проміння землі» Костенко видала у 1957 році. З 1961 до 1977 року її твори не друкувались через активну участь Костенко у русі шістдесятників, однак її поезія поширювалась «самвидавом».

Серед найвідоміших творів Костенко – поеми «Берестечко», «Маруся Чурай», збiрки поезії «Вiтрила», «Сад нетанучих скульптур», а також перший прозовий роман «Записки самашедшого», який вона написала у 2010 році.

Твори Ліни Костенко перекладені англійською, білоруською, естонською, італійською, німецькою, словацькою та французькою мовами.

Ліна Костенко є почесним професором Києво-Могилянської академії, почесним доктором інших вишів, лауреатом багатьох премій. А від звання Героя України відмовилася зі словами «Політичної біжутерії не ношу!».

Еспресо.TV пропонує найцікавіші цитати видатної української письменниці про жіночність, кохання та свободу.

1. Людям не те що позакладало вуха – людям позакладало душі.

2. У кожної нації свої хвороби. У Росії – невиліковна.

3. Те, що діється тепер у світі, – це кошмар, що приснився людству. Потім його назвуть Історією і приплюсують до попередніх кошмарів.

4. Марудна справа – жити без баталій. Людина від спокійного життя жиріє серцем і втрачає талію.

5. Критична маса катастроф заклинює до неможливості їх сприймати.

6. Демократія тим і добра, що при демократії не держава руйнує людину, а людина будує державу.

7. Жінки довше переживають образу, незалежно від того, вони образили чи їх ображено.

8. Жінка як музика: її можна любити, навіть не дуже розуміючи.

9. Важко любити розумну жінку. Завжди боїшся впасти у її очах. Жінка втрачає на інтелекті, лише коли вона кохана. Так що бажано підтримувати в ній цей стан.

10. І хто б там що кому не говорив, а згине зло і правда переможе!

Джерело: ZIK
Розділи: Видатні постаті

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути