chrome firefox opera safari iexplorer

У Києві відкривається виставка старовинних замків та ключів до церков

06 березня 2015 о 15:01

6 березня о 12.00 у виставковій залі Музею історії Києво-Печерської лаври (корпус № 3) Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника відкриється виставка «Замки і ключі з колекції Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника».

Як повідомляє пресс-служба заповідника, в експозиції будуть представлені рідкісні пам’ятки матеріальної культури українського народу ХІІ–ХIХ ст.: замки, ключі, гравюри, світлини, ікони із фондової збірки Києво-Печерського заповідника, які надходили до фондів музею з 1920-х рр.

На виставці можна буде побачити такі унікальні предмети, як датовані замки до київських церков. Серед них замок 1691 р., яким тривалий час закривали Успенський собор Києво-Печерської лаври, до якого зберігся і аутентичний ключ.

В окремих вітринах будуть демонструватися давньоруські двоциліндрові висячі замки і ключі до них (з фондів Чернівецької філії Охоронної археологічної служби Інституту археології НАН України»), які є шедеврами місцевої ковальської справи.

В експозиції також можна буде дізнатися про ключ від однієї з башт Києво-Печерської фортеці, який був викрадений з музею німецькими окупантами під час Другої світової війни, а у 1945 р. повернутий з Німеччини до Заповідника.

Виставку можна оглянути кожного дня з 9.00 до 18.00 у І секції (корпус № 3) Музею історії Києво-Печерської лаври Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника за адресою: Київ, вул. Лаврська, 9.

Джерело: УНІАН
Розділи: Новини культури

28 квітня

Інші дати
Народився Микола Івасюк
(1865, с.Заставна Чернівецька область - 1937) – український художник. Автор картин «В'їзд Богдана Хмельницького до Києва», «Богдан Хмельницький під Зборовом», «Битва під Хотином», «Іван Богун у бою під Берестечком».
Ах, не смійтеся ви наді мною, - Не для вас я Вкраїну люблю ! Не для вас виливаю ці сльози з журбою, Що ніхто їх не бачить нічною добою, Коли довго від думок не сплю. Хіба можете ви зрозуміти, Як її я кохаю, люблю ? Та коли б не вона, то для чого б і жити ? Але що… що вам, бідним, про це говорити… Чи ви любите матір свою ? (Павло Тичина)
Розгорнути
Народився Георгій Вороний
(1868, с. Журавка Чернігівська область – 1908) – російський математик українського походження. На його честь названі діаграми Вороного, що застосовуються у інформатиці.
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...